Dni Wydziału Prawa 2019

Data wydarzenia 06-05-2019
Kategoria wydarzenia Seminarium

Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego Wydziału Prawa UwB wraz z Kołami Naukowymi i Organizacjami Studenckimi serdecznie zapraszają na tegoroczne Dni Wydziału Prawa 2019, które odbędą się w dniach 6-8 maja 2019 r.

Studenci mogą liczyć na wiele atrakcji, tj.: wykłady, warsztaty, symulacje i konkursy wiedzy. Tradycyjnie odbędzie się również Turniej Piłkarzyków, Bowling Cup, Piknik Wydziału Prawa, Turniej w grę FIFA oraz Temida Cup. Podczas Dni wydziału będą miały miejsce spotkania z przedstawicielami nauk prawniczych, symulacje rozpraw i warsztaty, które pozwolą poznać prawo w praktyce.

Oficjalny harmonogram DWP '19 pojawi się już wkrótce. Tymczasem uchylamy rąbka tajemnicy i prezentujemy część wydarzeń:
- Certyfikowane warsztaty pisania apelacji z zakresu prawa pracy,
- Gra w Cashflow, Monopol & Antymonopol,
- Dyktando prawnicze dla studentów I roku,
- Certyfikowany wykład dot. orzecznictwa sądów administracyjnych,
- Symulacja rozprawy karnej „Lokator widmo - kiedy sąsiad zaczyna żyć Twoim życiem”,
- Warsztaty „Przesłuchanie metodą FBI”, Wiesław Zyskowski,
- „Prawniczy Escape Room”,
- Wykład połączony z dyskusją "Internet: świat wolności czy inwigilacji?"
- Co to jest lustracja? Wykład prokuratora IPN Andrzeja Ostapy,
- „Za drzwiami prosektorium” spotkanie z dr Januszem Załuskim, pracownikiem Zakładu Medycyny Sądowej UMB,
- Piknik Wydziału Prawa w naszym Bistro "Na Prawo" połączony z Turniejem w Piłkarzyki i w grę FIFA '19,
- Bowling Cup w Cosmic Bowling,
- Turniej Temida Cup „Okiwaj prawnika”.

Dni Wydziału Prawa będą zwieńczone wyjazdem integracyjnym „Zielona Szkoła” do Augustowa w dniach 10-12 maja 2019 r.

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku, gdzie prezentowane są bieżące aktualności.