MEDIATE’19 – International Mediation Competition

Data wydarzenia 09-11-2019
Kategoria wydarzenia Seminarium

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w trzeciej edycji międzynarodowego konkursu mediacyjnego MEDIATE’19 – International Mediation Competition, współorganizowanego przez INADR - the International Academy of Dispute Resolution, Centrum Mediacji przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, Izbę Adwokacką w Białymstoku oraz Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Jest to doroczny konkurs INADR, odbywający się w Europie adresowany do młodych prawników oraz studentów prawa. Pierwsza edycja tego konkursu odbyła się w 2016 r. i od tego czasu MEDIATE stanowi ważny punkt w kalendarzu turniejów mediacyjnych licznych uniwersytetów i specjalistów z zakresu mediacji nie tylko w Europie, ale też w Ameryce i Azji.

Konkurs odbędzie się na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku w dniach 9-12 grudnia 2019 r. i składać się będzie z dwóch paneli. Pierwsze dwa dni poświęcone będą warsztatom i szkoleniom w zakresie mediacji, mediation advocacy oraz psychologii w mediacji prowadzonym przez wykładowców i praktyków z Polski i zagranicy. Rundy konkursowe odbędą się w dniach 11-12 grudnia 2019 r. i polegać będą na udziale w symulacjach postępowania mediacyjnego, prowadzonych na podstawie kazusów konkursowych. Każdą rozgrywkę oceniać będzie panel złożony z dwóch sędziów. Nagrody zostaną przyznane w kategoriach zespołowych oraz indywidualnych.

Uczestnikami konkursu mogą zostać studenci prawa i młodzi prawnicy praktykujący prawo nie dłużej niż 24 miesiące przed rozpoczęciem konkursu, w tym aplikanci I i II roku. Więcej informacji na temat formatu konkursu można znaleźć w regulaminie.

W ciągu 20 lat funkcjonowania INADR w konkursach odbywających się na całym świecie (w tym w USA, Brazylii, Indiach i licznych krajach w Europie) wzięło udział łącznie ponad 800 drużyn z przeszło 50 krajów. Uczestnicy mają unikalną możliwość uzyskania cenionych na rynku usług prawniczych kompetencji, doskonalenia umiejętności potrzebnych w czasie mediacji, przy jednoczesnej rywalizacji z prawnikami z różnych jurysdykcji i możliwości sprawdzenia uzyskanej wiedzy w praktyce. Relacje z poprzednich wydarzeń można obejrzeć na profilach INADR: www.inadr.org.

Łączymy teorię z praktyką, naukę z wydarzeniami towarzyszącymi, co ułatwia networking i dzięki czemu następuje płynna wymiana myśli i doświadczeń pomiędzy uczestnikami, sędziami i wykładowcami. Zapraszamy na Welcoming Reception i Awards Gala Dinner oraz wspólne odkrywanie kultury i tradycji Białegostoku i okolic.

Trzyosobowe drużyny zapraszamy do rejestracji poprzez formularz – potwierdzenie rejestracji zostanie dokonane po zatwierdzeniu płatności opłaty konkursowej. Rejestracja trwa do 16 listopada 2019 r. Limit uczestników wynosi 16 drużyn.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Mediate’19 i na Facebooku. Wszelkie dodatkowe zapytania prosimy kierować na adres email: mediate.tournament@gmail.com