Nowa ewaluacja dyscyplin - wykład prof. Błażeja Skocznia, przewodniczącego KEN

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na wykład pt. „Nowy model ewaluacji jakości działalności naukowej i kategoryzacji podmiotów w dyscyplinach naukowych lub artystycznych” prof. Błażeja Skocznia - przewodniczącego Komisji Ewaluacji Nauki. Spotkanie odbędzie się 25 czerwca 2019 r. o godz. 11:00 na Wydziale Fizyki przy ul. Ciołkowskiego 1L, w sali 2011.

Prof. Błażej Skoczeń obecnie kieruje Centrum Projektowania Akceleratorów Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Odbył staże naukowe na Uniwersytecie Technicznym w Wiedniu (1992) i w Toyohashi University of Technology w Japonii (1993). Pracował również w Institut Français de Mécanique Avancée (2006). Kierował w CERN jednym z zespołów zajmujących się projektem Wielkiego Zderzacza Hadronów (LHC). W 2013 r. został członkiem Komitetu Ewaluacji Jednostek Naukowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest przewodniczącym Sekcji Mechaniki Materiałów Komitetu Mechaniki PAN. Autor około 200 publikacji, książek, raportów i opracowań naukowych, w tym trzech monografii.