Aplikacje prawnicze Strona główna / Aplikacje prawnicze / Forma zajęć

Kurs przygotowujący do egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze obejmuje zajęcia podzielone na bloki tematyczne, w tym:

a)      w formie zajęć teoretycznych (wszystkie aplikacje) – warsztaty

Zajęcia będą miały formę warsztatów, podczas których prezentowany będzie materiał będący przedmiotem egzaminu. Prowadzący poszczególne przedmioty będą kłaść nacisk na te instytucje, które łatwo da się „ubrać” w pytania testowe oraz zagadnienia budzące szczególne wątpliwości.

b)      w formie zajęć praktycznych z metodologii rozwiązywania testów (wszystkie aplikacje)

c)      w formie zajęć praktycznych (wszystkie aplikacje) – rozwiązywanie testów

W ramach Kursu zaplanowane zostały zajęcia praktyczne z metodologii rozwiązywania testów. Ponadto, po omówieniu zagadnień dotyczących danego bloku tematycznego uczestnicy kursu pod okiem specjalistów przystąpią do rozwiązywania przykładowych testów i dyskusji dotyczących najczęściej pojawiających się pytań na egzaminach wstępnych.

d)     w formie zajęć praktycznych z metodologii rozwiązywania kazusów i rozwój umiejętności argumentacji prawniczej (aplikacje sędziowska i prokuratorska)

e)      w formie zajęć praktycznych (aplikacje sędziowska i prokuratorska) – rozwiązywanie kazusów doskonalące umiejętność ich rozwiązywania i rozwijające umiejętność argumentacji prawniczej. Wprowadzenie komponentu praktycznego podyktowane jest wprowadzeniem części praktycznej do egzaminu na aplikację sądowo-prokuratorską.

Pragniemy skoncentrować się na głównych przedmiotach, które wymagane są na egzaminach wstępnych na aplikacje.Dlatego też została zwiększona liczba godzin z prawa i postępowania karnego, prawa i postępowania cywilnego oraz prawa i postępowania administracyjnego.

Zajęcia zakończoną się egzaminem próbnym dla osób chętnych.