Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka Strona główna / Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka

Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka

Przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady, Kierownik Katedry: Prof. dr hab. Tadeusz Jasudowicz
Przewodnicząca Komitetu Okręgowego Olimpiady w województwie podlaskim: dr hab. Ewa M. Guzik-Makaruk, Prof. UwB

Inicjatorem i organizatorem głównym Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka jest Katedra Praw Człowieka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, funkcjonująca także w swym wymiarze międzynarodowym w postaci UNESCO Chair for Human Rights and Peace, pod kierownictwem prof. dr hab. Tadeusza Jasudowicza.
Współorganizatorami są:
  • Wydawnictwo „Dom Organizatora” TNOiK w Toruniu, w charakterze statutowego założyciela Olimpiady, współdziałające z Katedrą w zakresie zabezpieczenia fachowej pomocy księgowej i organizacyjnej oraz publikacji niezbędnej dokumentacji i literatury na potrzeby Olimpiady. Wydawnictwo TNOiK jest także fundatorem nagród książkowych dla Laureatów i Finalistów Olimpiady.
  • Studenckie Koło Naukowe Praw Człowieka Homo Homini

XX Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka

W roku akademickim 2012/2013 odbędzie się XX - jubileuszowa edycja Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka. Hasłem przewodnim tegorocznej Olimpiady jest „Odpowiedzialność jednostki za poważne naruszenia praw człowieka i prawa humanitarnego".
Informacje organizacyjne dotyczące XX Olimpiady:
  • rejestracja szkół prowadzona będzie online na stronie Internetowej Olimpiady od 1 do 31 października
  • harmonogram olimpiady znajduje się w zakładce „Harmonogram (plan konkursu)” na stronie: http://www.olimpiada.umk.pl
  • eliminacje szkolne odbędą się 3 grudnia b.r. (1 etap) oraz 7 grudnia b.r. (2 etap)
Wydział Prawa UwB od kilku już lat gości uczniów w swoim budynku, zarówno podczas eliminacji pisemnych, jak i ustnych.