Badaczka z Uniwersytetu w Białymstoku ponownie w gronie stypendystów FNP

Dr Urszula Kinga Zawadzka-Pąk z Wydziału Prawa UwB znalazła się w gronie tegorocznych laureatów 23. edycji konkursu w programie START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Uroczystość odebrania dyplomów odbyła się w sobotę na Zamku Królewskim w Warszawie.  To już drugie zwycięstwo młodej białostockiej badaczki w tym konkursie.
W tym roku wyróżnionych zostało 130 najzdolniejszych młodych naukowców, którzy zostali wyłonieni spośród 1241 kandydatów. Jak informuje organizator - zwycięzcy otrzymują od Fundacji roczne stypendium w wysokości 28 000 zł.  Stypendia START są przyznawane przez FNP od 1993 r.

Dr Urszula Kinga Zawadzka-Pąk pracuje w Katedrze Finansów Publicznych i Prawa Finansowego UwB. Jej Specjalność naukowa to budżetowanie zadaniowe, finanse publiczne UE oraz prawne instrumenty równoważenia finansów publicznych. Na koncie ma już kilka naukowych sukcesów. Otrzymała m.in. grant w ramach rozstrzygniętych w maju br. konkursów Narodowego Centrum Nauki na realizację projektu „Budżetowanie partycypacyjne – sukces czy kryzys demokracji lokalnej? Studium prawnoporównawcze”.

Relację z uroczystości można obejrzeć na stronie FNP:

Więcej o tegorocznym konkursie: