Wystawa prac plastycznych przygotowanych przez osadzonych w zakładach karnych - Białystok, 16-23 kwietnia 2018 r.

Szanowni Państwo,

uprzejmie zapraszamy do obejrzenia wystawy prac plastycznych autorstwa osób osadzonych w placówkach penitencjarnych podległych Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej w Białymstoku.

Skazani wszystkie prace przygotowali w ramach programów resocjalizacyjnych realizowanych w poszczególnych jednostkach okręgu białostockiego Akcja charytatywna "Gest solidarności z Aleppo" w ramach programu Caritas Polska "Rodzina Rodzinie".

Wystawa będzie eksponowana we foyer Auli Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, ul. Mickiewicza 1, w dniach 16 - 23 kwietnia 2018 r.

Zbiórka na rzecz ofiar w Syrii, w którą włączyli się więźniowie Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Białymstoku - autorzy obrazów namalowanych z myślą o pomocy poszkodowanym będzie miała miejsce podczas konferencji pt. "EDUKACJA W PROCESIE RESOCJALIZACJI SKAZANYCH. MIĘDZY IZOLACJĄ A AKTYWIZACJĄ SPOŁECZNO-KULTUROWĄ", która odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2018 r. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim (Agenda Konferencji).

Tytuły prac i autorzy:

1. O świcie przed bitwą – autor: Adam Parczyński