Konferencja naukowa międzynarodowa nt. "EDUKACJA W PROCESIE RESOCJALIZACJI SKAZANYCH. MIĘDZY IZOLACJĄ A AKTYWIZACJĄ SPOŁECZNO-KULTUROWĄ" - Białystok, 27 kwietnia 2018 r.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji naukowo-praktycznej nt.:"Edukacja w procesie resocjalizacji skazanych. Między izolacją a aktywizacją społeczno-kulturową", która odbędzie w dniu 27 kwietnia 2018 r. w godzinach 9:00 - 14:00 w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku w Auli. Wstęp jest wolny.

Podczas konferencji na zaproszenie naszego Wydziału wykład gościny wygłosi gość honorowy Profesor Jerzy Sarnecki z  Kriminologiska Institutionen, Stockholms Universitet.

W konferencji znamienici naukowcy i praktycy wezmą udział w dwóch panelach dyskusyjnych:

Panel I
Człowiek i jego potrzeby edukacyjne w warunkach izolacji więziennej.
Panel II
Edukacyjne konteksty resocjalizacji skazanych - stan, zagrożenia, perspektywy.

Po obradach konferencyjnych i dyskusji plenarnej odbędzie się zbiórka na rzecz ofiar w Syrii, w którą włączyli się więźniowie Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Białymstoku - autorzy obrazów namalowanych z myślą o pomocy poszkodowanym. Ekspozycja wystawy ma miejsce od 16- 23 kwietnia 2018 r. na wydziale Prawa UwB we foyer Auli.
Akcja charytatywna "Gest solidarności z Aleppo" łączy się z programem Caritas Polska "Rodzina Rodzinie".

Serdecznie zapraszamy!

Agenda Konferencji w PDF