Relacja z wykładu otwartego pt. „Brexit from an EU law perspective” - Białystok, 8 listopada 2018 r.

Dnia 8 listopada 2018 r. Prawnicze Centrum Badań nad Edukacją wraz z Katedrą Prawa Międzynarodowego i kołami naukowymi (Koło Naukowe INNOWACJA, Koło Naukowe Prawa Międzynarodowego i Europejskiego) zorganizowali wykład otwarty pt. „Brexit from an EU law perspective”, który wygłosił Prof. Laurent Pech z Middlesex University London. Wykład dotyczył zagadnienia tzw. “brexitu”, czyli wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej i konsekwencji, jakie się z tym wiążą. Profesor Pech odpowiedział o podstawach prawnych powzięcia decyzji o wystąpieniu z UE, zarysował sytuację faktyczną z tym związaną, przedstawił procedurę wystąpienia państwa członkowskiego z UE, jak również omówił skutki, jakie wywoła „brexit”, jeśli doszedłby do skutku. Uczestnikom wykładu umożliwiono zadawanie pytań, na które na bieżąco odpowiadał nasz Gość. W wykładzie wzięli udział zainteresowani pracownicy, doktoranci i studenci Wydziału Prawa UwB.