Rekrutacja do programu „Legia Akademicka”

Uniwersytet w Białymstoku po raz drugi bierze udział w projekcie „Legia Akademicka”, który skierowany jest do studentów chcących odbyć szkolenie wojskowe. Jest to niezwykła okazja do realizacji własnych pasji i szansa na zdobycie dodatkowych kwalifikacji zwłaszcza, że w roku bieżącym podczas trwania programu poszukiwani będą studenci związani z obszarem cyberbezpieczeństwa, informatyki, teleinformatyki, matematyki oraz kryptologii.

Studenci zainteresowani udziałem proszeni są o zgłoszenie swego udziału po przez system USOSweb, gdzie znajduje się odrębna zakładka. Wszelkich informacji na temat programu udzielą Wydziałowi koordynatorzy „Legii Akademickiej” na spotkaniach zorganizowanych na poszczególnych Wydziałach. Rekrutacja potrwa do dnia 21 marca 2019 r. Wszyscy zakwalifikowani studenci otrzymają informacje na temat rozpoczęcia zajęć teoretycznych.

W tegorocznej edycji dzięki współpracy z Wojewódzkim Sztabem Wojskowym zorganizowany będzie pokaz sprzętu wojskowego m.in. broni, środków łączności, wyposażenia żołnierskiego, z którego przyszli kandydaci będą korzystać podczas zajęć praktycznych.

Z programu wyłączeni są obcokrajowcy oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.