Prof. zw. dr hab. dr h. c. Emil W. Pływaczewski wybrany na członka jury Sztokholmskiej Nagrody Kryminologicznej

Z dumą informujemy, iż prof. zw. dr hab. dr h. c. Emil W. Pływaczewski – Dziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, został wybrany członkiem jury Sztokholmskiej Nagrody Kryminologicznej – niezależnego międzynarodowego organu selekcjonującego i mianującego laureatów nagrody.

Sztokholmski „nobel kryminologiczny” jest prestiżową międzynarodową nagrodą w dziedzinie kryminologii, utworzoną pod egidą szwedzkiego Ministerstwa Sprawiedliwości. Przyznawana jest naukowcom za wybitne osiągnięcia w badaniach kryminologicznych lub za stosowanie wyników tychże badań w zakresie ochrony praw człowieka oraz w celu ograniczenia przestępczości.

W skład jury wchodzą wybitni kryminolodzy – uznani na całym świecie naukowcy, wybitni praktycy reprezentujący organy ścigania, a także dotychczasowi laureaci nagrody. Prof. zw. dr. hab. dr h. c. Emil W. Pływaczewski jest pierwszym kryminologiem z Europy Centralnej i Wschodniej, uczestniczącym w składzie jury Sztokholmskiej Nagrody Kryminologicznej.