Prof. dr hab. Leonard Etel został wybrany Rektorem UwB

18 kwietnia br. odbyło się zebranie wyborcze Kolegium Elektorów w celu wyboru Rektora Uniwersytetu w Białymstoku.

Zanim odbyło się tajne głosowanie, miało miejsce spotkanie kandydatów na Rektora z elektorami i innymi członkami społeczności akademickiej. W jego trakcie kandydaci zgłoszeni na zebraniu w dniu 11 kwietnia  2012 roku, którzy uzyskali wymaganą ilość głosów i wyrazili zgodę na kandydowanie oraz objęcie funkcji w razie wyboru - prof. dr hab. Leonard Etel i dr hab. Marek Proniewski, prof. UwB - przedstawili swoje programy, a także odpowiadali na pytania.

W drugiej części spotkania, w tajnym głosowaniu, elektorzy wybrali Rektora na kadencję 2012-2016.  Wygrał prof. dr hab. Leonard Etel - obecnie dziekan Wydziału Prawa. Uzyskał 63 z 95 ważnie oddanych głosów.
Prof. Etel podziękował za oddane głosy i obiecał, że zrealizuje wszystkie punkty przedstawionego programu. Oficjalnie zasiądzie na fotelu Rektora w dniu 1 września.
Przed nami jeszcze wybory prorektorów, dziekanów i prodziekanów.

Posłuchaj  rozmowy z Rektorem Elektem w Polskim Radiu Białystok

Wywiad z Rektorem Elektem w TVP Białystok