Struktura i pracownicy Strona główna / Struktura i pracownicy / Katedry, zakłady, ośrodki / Katedra Finansów Publicznych i Prawa Finansowego / XV Międzynarodowa Konferencja Naukowa Centrum / Informacje ogólne
XV Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Koncepcje Kodeksów Podatkowych. XV lat działalności Centrum”

Katedra Finansów Publicznych i Prawa Finansowego oraz Katedra Prawa Podatkowego Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, przy udziale Stowarzyszenia Centrum Informacji i Organizacji Badań Finansów Publicznych i Prawa Podatkowego Krajów Europy Środkowej i Wschodniej, mają zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w XV jubileuszowej międzynarodowej Konferencji Naukowej, której tematem będą koncepcje kodeksów podatkowych oraz podsumowanie XV lecia działalności Centrum i wytyczenie jej kierunków w przyszłości.
Ideą Konferencji jest dokonanie przeglądu myśli i doświadczeń w zakresie kodyfikacji przepisów prawa podatkowego w państwach Europy Środkowej i Wschodniej. W ramach obrad zostaną przedstawione referaty wiodące dotyczące rozwiązań we wskazanym zakresie w wybranych krajach. Docelowo ideą konferencji jest zaprezentowanie dorobku poszczególnych państw w obszarze kodyfikacji prawa podatkowego - stanu obecnego i kierunków zmian. Z okazji XV lecia działalności Centrum zostaną zaprezentowane dotychczasowe działania Organizacji w zakresie współpracy międzynarodowej oraz możliwości wykorzystywania nowych metod i środków w przyszłości. Poza merytorycznymi i towarzyskimi kontaktami, których odczuwamy ciągły niedosyt, konkretnymi rezultatami Konferencji będzie publikacja, poświęcona kodeksom podatkowym krajów Europy Środkowej i Wschodniej (wersja książkowa i e-book) oraz Informator naukowy Centrum. Ponadto organizatorzy przewidują konkurs na najlepszy tekst naukowy, przesłany na konferencję przez niesamodzielnych pracowników i współpracowników.

Rada Programowa Konferencji:

Prof. dr Marina Valentinovna Sentsova
Dr hab. Janusz Stankiewicz, prof. UwB
Prof. dr. Bronius Sudavičius

Uczestnictwo i koszty udziału.
Konferencja ma charakter odpłatny. Udział w Konferencji może wziąć każda osoba należąca do Stowarzyszenia Centrum.
Koszt udziału wynosi 250 Euro lub 1100 PLN (proszę także wybrać właściwy rachunek bankowy). Kwota ta pokrywa koszty: udziału w obradach, materiałów konferencyjnych oraz publikacji książkowej i e-booka. Uprzejmie informujemy, że referaty będą podlegały recenzowaniu. Koszt udziału nie obejmuje kosztów noclegów. Jako organizatorzy proponujemy rezerwacje noclegów w:
Hotelu Gołębiewski, www.golebiewski.pl (formularz rezerwacji ze specjalną ceną dla uczestników Konferencji w załączeniu na stronie internetowej, rezerwacja możliwa w tej cenie do 20 marca 2016 r. Warunkiem otrzymania preferencyjnej ceny jest dokonanie rezerwacji na załączonym formularzu w podanym terminie).
Mogą też Państwo zarezerwować noclegi w wybranych przez siebie innych hotelach w Białymstoku (wszystkie hotele znajdują się w ścisłym centrum miasta) np:
Hotelu Branicki (www.hotelbranicki.com.pl);
Hotelu Villa Tradycja (www.villatradycja.pl):
Hotelu Esperanto (www.hotelesperanto.net);
Hotel Ibis (informacje będą dostępne na naszej stronie internetowej – hotel rozpoczyna działalność z dniem 1 stycznia 2016 r.).

Koszt umieszczenia referatu w materiałach konferencyjnych bez uczestniczenia w obradach Konferencji wynosi 70 Euro

Opłatę konferencyjną należy wnieść na rachunek:
Centrum Informacji i Organizacji Badań Finansów Publicznych
i Prawa Podatkowego Krajów Europy Środkowej i Wschodniej
15-213 Białystok, ul. Mickiewicza 1
BANK ZACHODNI WBK
IBAN PL 85 1500 1083 1210 8009 9099 0000 (SWIFT – KRDBPLPW)
koniecznie z dopiskiem „XV Konferencja 2016 imię i nazwisko uczestnika”

Harmonogram
Zgłoszenia udziału w Konferencji wraz ze wskazaniem tytułu referatu w języku polskim i angielskim i wniesieniem opłaty konferencyjnej powinno nastąpić do dnia 31 marca 2016 r.
Nadesłanie referatów w języku angielskim powinno nastąpić w nieprzekraczalnym terminie do 31 marca 2016 r.
Zgłoszenia udziału w Konferencji (druk zgłoszenia w załączeniu) oraz teksty referatów prosimy kierować w wersji elektronicznej na adres: konferencjacentrum@uwb.edu.pl

Języki Konferencji: polski, rosyjski i angielski (referaty do publikacji wyłącznie w języku angielskim).

Wymogi edytorskie:
Referaty, których objętość nie może przekraczać 10 stron maszynopisu wraz z ewentualnymi wykresami i tabelami, należy przygotować czcionką TNR 12 pkt, interlinia 1,5 wiersza, przypisy TNR 10 pkt, interlinia 1,0 wiersza. Uprzejmie informujemy, że referaty będą recenzowane przed ich publikacją.

Ramowy program Konferencji:
  1. Dzień pierwszy (25 września 2016 r. - poniedziałek) – przyjazd uczestników
  2. Dzień drugi (26 września 2016 r. – poniedziałek):
    • rejestracja (godzina 9:00 – 10:00)
    • rozpoczęcie obrad (godz. 10:00)
    • przerwa kawowa (godz. 11:30 – 11:45)
    • obrady (godz. 12:00 – 13:30)
    • obiad (catering godz. 13:30 – 14:00)
    • dalsza część obrad (godz. 14:00 – 16:30)
    • zwiedzanie Kampusu UwB (wyjazd godz. 18:00)
    • kolacja (od 19:30 – wyjazd jak wyżej)
  3. Dzień trzeci (27 września 2016 r. - wtorek):