Biblioteka i zbiory on-line Strona główna / Biblioteka i zbiory on-line / Polecane strony internetowe dla piszących prace naukowe.

Polecane strony internetowe dla piszących prace naukowe.

1. Bazy elektroniczne dostępne TYLKO w sieci komputerowej Wydziału Prawa:

•      Lex

•      Legalis

•      IBUK.pl

•      HeinOnline - baza zawiera pełnotekstowe wersje anglojęzycznych czasopism prawniczych, dzieła klasyków prawniczych (monografie i opracowania z XIX i XX w.) - nieobjęte prawami autorskimi, materiały dotyczące prawa amerykańskiego (traktaty i porozumienia zawierane przez USA, ustawodawstwo federalne, archiwum Sądu Najwyższego USA)

2.  Wybrane zagraniczne bazy elektroniczne z zakresu nauk prawnych:

Dostęp z komputerów domowych: REJESTRACJA ONLINE

•      Ebsco eBooks ( Legal Source) - baza zawiera czasopisma prawnicze. Zbiór obejmuje ponad 1200 czasopism pełnotekstowych i ponad 2,5 mln rekordów, w tym recenzje książek i odnośniki do spraw.
Legal Source w swym zakresie oferuje informacje dotyczące następujących dziedzin prawa: sądownictwo karne, prawo międzynarodowe, prawo federalne, zorganizowana przestępczość, prawo medyczne, prawo pracy, etyka i ochrona środowiska.

•      eBook Academic Collection (EBSCOhost) - baza zawiera szeroki pakiet subskrypcji książek elektronicznych w czym ok. 9 tys. publikacji jest z zakresu prawa i administracji.

•      Science Direct - baza zawiera artykuły z zakresu prawa w powiązaniu z innymi dyscyplinami naukowymi np. Kryminologia ok. 40 tys.; Prawo konstytucyjne  ok. 22 tys. Pojawia się też medycyna, prawo  międzynarodowe – w zależności od wprowadzonej frazy.

•      Emerald  Management e Journals - baza  zawiera artykuły z różnych dyscyplin, głównie artykuły z ekonomii i prawa.

•      Scopus - baza tematycznie usystematyzowanych artykuły np.
Laws and legislation – ok. 71 tys art.
International law – ok. 4, 700 tys. art
Human rights – ok. 2,500 tys art.

•      Springer -baza posiada kolekcję “Law” - 112,335 artykułów i książek.

•      Web of Science - baza  zawiera artykuły z różnych dyscyplin. W zależności od wprowadzonego hasła pojawiają się różne tematycznie artykuły.

•      Wiley - baza  posiada publikacje z dwóch kolekcji Law i Criminal. Ponadto Baza  zawiera artykuły z różnych dyscyplin.

3.  Bazy ogólnodostępne:

• Europeana - biblioteka cyfrowa, wirtualne muzeum i archiwum mające za cel udostępnienie dziedzictwa kulturowego i naukowego Europy w Internecie.

Interdyscyplinarne:
  • De Gruyter Open - dostęp do czasopism naukowych z różnych dyscyplin nauki; aktualnie około 350 pozycji własnych i osób trzecich.
  • DigiZeitschriften- portal niemieckich zdigitalizowanych czasopism naukowych, w tym 75 tytułów archiwalnych z XIX i XX wieku. Umożliwia dostęp do pełnych  tekstów z około 200 niemieckojęzycznych cenionych czasopism naukowych.
  • DOAJ - zbiór czasopism recenzowanych, publikowanych przez różne wydawnictwa uczelniane i towarzystwa naukowe.
  • Elektronische Zeitschriftenbibliothek - baza oferująca dostęp do naukowych czasopism elektronicznych, darmowych i licencjonowanych, ze wszystkich dziedzin wiedzy.
  • ProQuest Central–pełnotekstowa baza danych, zapewniająca dostęp do 27 najbardziej wykorzystywanych baz na świecie. ProQuest Central wykorzystuję technikę głębokiego indeksowania, które ma na celu uzyskanie większej ilości stron znajdujących się w głębokich warstwach struktury witryny, oferując pobieranie wykresów, tabel i zdjęć.
  • ProQuest Dissertations and Theses - abstraktowo–indeksowa wersja bazy rozpraw doktorskich i prac naukowych (PQDT), która zawiera indeksy do ponad 2 mln dysertacji amerykańskich oraz wybranych europejskich rozpraw i prac naukowych, wydawanych od 1861 roku do dnia dzisiejszego. Katalog udostępnia streszczenia do prac doktorskich opublikowanych od lipca 1980 i prac magisterskich publikowanych od 1988 roku. Baza oferuje dostęp do (ok. 10 %) - 24 stron większości rozpraw wydanych po 1997 roku.
  • SYMPOnet – baza rejestruje materiały z konferencji, zjazdów, kongresów, sympozjów naukowych krajowych i zagranicznych po 1980 roku.
  • Zeitschriftendatenbank - centralny katalog czasopism i wydawnictw seryjnych. Obejmuje czasopisma wydane w postaci tradycyjnej i elektronicznej oraz mikrofilmy. Aktualna liczba tytułów: ponad 1,6 mln.

4.  Wyszukiwarki naukowe:

·        Google Scholar

·        Base

·        Yandex

• (Cambridge) Social Sciences :  DYSCYPLINA law

Wykaz książek ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej Wydziału Prawa  na temat pisania prac licencjackich, magisterskich i dyplomowych:

1.      Doktoraty i habilitacje : Romuald Kolman, Katarzyna Szczepańska.  Toruń : Dom Organizatora, 2011. Syg. 23551-Xd zobacz
2.      Jak napisać dobrą pracę magisterską / Stanisław Urban, Wiesław Ładoński.  Wrocław : Akademia Ekonomiczna im. Oskara Langego, 2003. Syg. 15021-Xd zobacz
3.      Jak pisać pracę magisterską / Jan Boć ; konsultacja filologiczna Jan Miodek.  Wrocław : Kolonia Limited, 2001. Syg. 12261-Xd zobacz
4.      Kompendium wiedzy o technice przygotowania pracy dyplomowej / Leszek Kozioł, Zenon Muszyński ; Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie.  Tarnów : Wydawnictwo Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej, 2008. Syg. 19440-Xd zobacz
5.      Metodyka pisania prac doktorskich / Tadeusz Mendel ; Akademia Ekonomiczna w Poznaniu.  Poznań : Wydawnictwo Akademii Ekonomicznej, 2002. Syg. 12985-Xd zobacz
6.       Metodyka pisania prac magisterskich i dyplomowych : Jadwiga Majchrzak, Tadeusz Mendel ; Akademia Ekonomiczna w Poznaniu.  Poznań : Wydawnictwo Akademii Ekonomicznej, 1999. Syg. 15023-Xd zobacz