Studia niestacjonarne

ADMINISTRACJA

pierwszego stopnia studia niestacjonarne

Zapisy na proseminaria

Wyboru proseminarium należy dokonać w  terminie od  1 do 5 marca 2021 r. poprzez wskazanie 6 proseminariów, wybierając w pierwszej kolejności te, którymi jesteście Państwo najbardziej zainteresowani . O przyjęciu na wybrane proseminarium decyduje średnia ocen z pierwszego semestru studiów. Deklarację wypełnioną, której druk jest dostępny na stronie internetowej Wydziału Prawa należy zeskanować i wysłać drogą e-mailową na adres: lisowska@uwb.edu.pl

PROPOZYCJE PROSEMINARIÓW

W ROKU AKADEMICKIM 2021/2022

1. Prawo konstytucyjne
  2. Prawo pracy i prawo urzędnicze
  3. Prawo karne
  4. Prawo administracyjne
  5. Procedury administracyjne
  6. Prawo własności intelektualnej, mediów i reklamy
  7. Prawo policyjne
  8. Finanse publiczne i prawo finansowe
  9. Etyka w administracji publicznej
  10. Prawa człowieka w sferze administracji publicznej
  11. Etyka zawodowa
  12. Prawo w działalności gospodarczej
  13. Ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej z perspektywy Compliance

Studenci I roku

ADMINISTRACJA  PIERWSZEGO   STOPNIA  STUDIA  NIESTACJONARNE

Od dnia 1 marca do dnia 5 marca 2021 r. należy zarejestrować się na przedmioty do wyboru.

W roku akademickim 2021/2022 na II roku studiów studenci zobowiązani są do zaliczenia 3 przedmiotów spośród niżej wymienionych grup, po jednym z każdej grupy.

Grupy przedmiotów do wyboru w roku akad.2021/2022

GRUPA 1

Prawo karne

Prawo wykroczeń

GRUPA 2

Organy kontroli i ochrony prawa

Prawno-ustrojowa problematyka stanów nadzwyczajnych

GRUPA 3

Gospodarowanie mieniem samorządu terytorialnego

Prawo zagospodarowania przestrzennego

Rejestracji na wybrane przedmioty należy dokonać
w systemie USOS Web

Nieprzekraczalny termin rejestracji do 5 marca 2021 r.

Rejestracja przedłużona do 9 marca 2021 r.

Studenci II roku

ADMINISTRACJA  PIERWSZEGO  STOPNIA STUDIA NIESTACJONARNE

W roku akademickim 2021/2022 na III roku studiów studenci zobowiązani są do zaliczenia 5 przedmiotów spośród niżej wymienionych grup, po jednym z każdej grupy.

Grupy przedmiotów do wyboru w roku akad.2021/2022

GRUPA 1

Wybrane problemy ubezpieczeń społecznych

System prawny pomocy społecznej

GRUPA 2

Prawo zamówień publicznych

Legislacja administracyjna

GRUPA 3

Wybrane problemy polityki zatrudnienia i przeciwdziałania bezrobociu

Polityka regionalna i zarządzanie funduszami zagranicznymi

GRUPA 4

Odpowiedzialność cywilna w administracji publicznej

Odpowiedzialność karna funkcjonariuszy publicznych

GRUPA 5

System budżetowy samorządu terytorialnego

Finanse lokalne w krajach UE

Rejestracji na wybrane przedmioty należy dokonać
w systemie USOS Web

Nieprzekraczalny termin rejestracji do 5 marca 2021 r.

Rejestracja przedłużona do 9 marca 2021 r.

Zgodnie z Zarządzeniem nr 34 z dnia 5 lipca 2017 r., Zarządzeniem nr 19 Rektora Uniwersytetu w Białymstoku z dnia 15 czerwca 2018 r. oraz Zarządzeniem nr 17 Rektora Uniwersytetu w Białymstoku z dnia 31 maja 2019 r. stawki odpłatności za powtarzane zajęcia dydaktyczne na stacjonarnych i niestacjonarnych studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich obowiązujące w roku akademickim 2020/2021 wynoszą:

Wydział Prawa
dla osób, które
rozpoczęły studia w roku
akademickim 2017/2018
dla osób, które rozpoczęły studia w roku akademickim 2018/2019
dla osób, które rozpoczęły studia w roku akademickim 2019/2020
Administracja – studia pierwszego stopnia
Administracja – studia drugiego stopnia
Bezpieczeństwo narodowe – studia pierwszego stopnia
Bezpieczeństwo narodowe – studia drugiego stopnia
Bezpieczeństwo i prawo – studia pierwszego stopnia
Bezpieczeństwo i prawo – studia drugiego stopnia
Kryminologia – studia pierwszego stopnia
Kryminologia – studia drugiego stopnia
Prawo

Prośba o wypełnianie ankiet

Szanowni Państwo,

w ramach realizacji na Wydziale Prawa Uchwały nr 2614 Senatu Uniwersytetu w Białymstoku z dnia 27 listopada 2019 r. w sprawie ustalenia zasad działania wewnętrznego systemu zapewniania jakości kształcenia w Uniwersytecie w Białymstoku studenci, doktoranci i uczestnicy studiów podyplomowych mogą dobrowolnie wypełnić anonimowe ankiety: Ankietę oceny w zakresie wypełniania przez osoby prowadzące zajęcia obowiązków związanych z kształceniem oraz Ankietę ewaluacyjną. Informację o ich uaktywnieniu w systemie USOSweb otrzymują Państwo drogą elektroniczną 15 grudnia każdego roku. Po jej uzyskaniu załączone kwestionariusze ankiet są aktywne do zakończenia sesji poprawkowej semestru letniego.

W przypadku Ankiety oceny w zakresie wypełniania przez osoby prowadzące zajęcia obowiązków związanych z kształceniem powinno się to odbywać po zakończonym cyklu dydaktycznym każdego przedmiotu. Wypełniając taki kwestionariusz, osoby ankietowane mogą podzielić się swoimi opiniami dotyczącymi jakości zajęć dydaktycznych, w których uczestniczyły oraz na temat postaw osób je prowadzących.

Wypełnianie Ankiety ewaluacyjnej odbywa się raz w roku akademickim. Wypełniając ten kwestionariusz osoby ankietowane mogą dokonać oceny procesu kształcenia, infrastruktury dydaktycznej oraz funkcjonowania biblioteki, dziekanatów i pracowni komputerowej na Wydziale Prawa UwB.

Zachęcam Państwa do wyrażania swoich ocen i komentarzy oraz zgłaszania konstruktywnych uwag, które przyczynią się do podniesienia jakości kształcenia studentów, doktorantów i uczestników studiów podyplomowych na naszym wydziale.

Dziekan Wydziału Prawa

prof. dr hab. Mariusz Popławski