Studenci I roku
ADMINISTRACJA PIERWSZEGO STOPNIA STUDIA STACJONARNE

Od dnia 13 marca do dnia 23 marca 2020 r. należy zarejestrować się na przedmioty do wyboru.
W roku akademickim 2020/2021 na II roku studiów studenci zobowiązani są do zaliczenia 3 przedmiotów spośród niżej wymienionych grup, po jednym z każdej grupy.

Grupy przedmiotów do wyboru w roku akad. 2020/2021

GRUPA 1
Prawo karne
Prawo wykroczeń
GRUPA 2
Organy kontroli i ochrony prawa
Prawno-ustrojowa problematyka stanów nadzwyczajnych
GRUPA 3
Gospodarowanie mieniem samorządu terytorialnego
Prawo zagospodarowania przestrzennego

Rejestracji na wybrane przedmioty należy dokonać
w systemie USOS Web

Nieprzekraczalny termin rejestracji do 23 marca 2020 r.

Studenci II roku
ADMINISTRACJA PIERWSZEGO STOPNIA STUDIA STACJONARNE

W roku akademickim 2020/2021 na III roku studiów studenci zobowiązani są do zaliczenia 5 przedmiotów spośród niżej wymienionych grup, po jednym z każdej grupy.

Grupy przedmiotów do wyboru w roku akad.2020/2021

GRUPA 1
Wybrane problemy ubezpieczeń społecznych
System prawny pomocy społecznej
GRUPA 2
Prawo zamówień publicznych
Legislacja administracyjna
GRUPA 3
Wybrane problemy polityki zatrudnienia i przeciwdziałania bezrobociu
Polityka regionalna i zarządzanie funduszami zagranicznymi
GRUPA 4
Odpowiedzialność cywilna w administracji publicznej
Odpowiedzialność karna funkcjonariuszy publicznych
GRUPA 5
System budżetowy samorządu terytorialnego
Finanse lokalne w krajach UE

Rejestracji na wybrane przedmioty należy dokonać
w systemie USOS Web

Nieprzekraczalny termin rejestracji do 23 marca 2020 r.

Uwaga studenci!

Sugerowaną przeglądarką do obsługi platformy Blackboard jest Mozilla Firefox.

W przypadku wystąpienia problemów z wyświetlaniem zawartości prosimy upewnić się, czy przeglądarka została zaktualizowana do najnowszej wersji. Najnowsza wersja przeglądarki Mozilla Firefox znajduje sie pod adresem www.mozilla.org/pl/firefox/new/

Zgodnie z Zarządzeniem nr 14 Rektora Uniwersytetu w Białymstoku z dnia 1 czerwca 2016 r. Zarządzeniem nr 34 Rektora Uniwersytetu w Białymstoku z dnia 5 lipca 2017 r. oraz Zarządzeniem nr 17 Rektora Uniwersytetu w Białymstoku z dnia 31 maja 2019 r. stawki odpłatności za powtarzane zajęcia dydaktyczne na stacjonarnych i niestacjonarnych studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich obowiązujące w roku akademickim 2019/2020 wynoszą:

Wydział Prawa
dla osób, które
rozpoczęły studia w roku
akademickim 2016/2017
dla osób, które rozpoczęły studia w roku akademickim 2017/2018
dla osób, które rozpoczęły studia w roku akademickim 2018/2019
Administracja – studia pierwszego stopnia
15,00
18,00
Administracja – studia drugiego stopnia
20,00
27,00
Bezpieczeństwo narodowe – studia pierwszego stopnia
15,00
17,00
23,00
Bezpieczeństwo narodowe – studia drugiego stopnia
19,00
28,00
Kryminologia – studia pierwszego stopnia
18,00
21,00
25,00
Kryminologia – studia drugiego stopnia
19,00
20,00
27,00
Prawo
16,00
17,00

Wysokość pozostałych opłat na stacjonarnych studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz na jednolitych studiach magisterskich wnoszonych przez cudzoziemców podejmujących studia na zasadach pełnej odpłatności oraz wysokość opłat na studiach stacjonarnych prowadzonych w językach obcych znajduje się w Zarządzeniu nr 17 Rektora Uniwersytetu w Białymstoku z dnia 31 maja 2019 r.

Prośba o wypełnianie ankiet

Szanowni Państwo,

w ramach realizacji na Wydziale Prawa Uchwały nr 2614 Senatu Uniwersytetu w Białymstoku z dnia 27 listopada 2019 r. w sprawie ustalenia zasad działania wewnętrznego systemu zapewniania jakości kształcenia w Uniwersytecie w Białymstoku studenci, doktoranci i uczestnicy studiów podyplomowych mogą dobrowolnie wypełnić anonimowe ankiety: Ankietę oceny w zakresie wypełniania przez osoby prowadzące zajęcia obowiązków związanych z kształceniem oraz Ankietę ewaluacyjną. Informację o ich uaktywnieniu w systemie USOSweb otrzymują Państwo drogą elektroniczną 15 grudnia każdego roku. Po jej uzyskaniu załączone kwestionariusze ankiet są aktywne do zakończenia sesji poprawkowej semestru letniego.

W przypadku Ankiety oceny w zakresie wypełniania przez osoby prowadzące zajęcia obowiązków związanych z kształceniem powinno się to odbywać po zakończonym cyklu dydaktycznym każdego przedmiotu. Wypełniając taki kwestionariusz, osoby ankietowane mogą podzielić się swoimi opiniami dotyczącymi jakości zajęć dydaktycznych, w których uczestniczyły oraz na temat postaw osób je prowadzących.

Wypełnianie Ankiety ewaluacyjnej odbywa się raz w roku akademickim. Wypełniając ten kwestionariusz osoby ankietowane mogą dokonać oceny procesu kształcenia, infrastruktury dydaktycznej oraz funkcjonowania biblioteki, dziekanatów i pracowni komputerowej na Wydziale Prawa UwB.

Zachęcam Państwa do wyrażania swoich ocen i komentarzy oraz zgłaszania konstruktywnych uwag, które przyczynią się do podniesienia jakości kształcenia studentów, doktorantów i uczestników studiów podyplomowych na naszym wydziale.

Dziekan Wydziału Prawa

dr hab. Mariusz Popławski, prof. UwB