Studenci I roku Kryminologii pierwszego stopnia
studiów stacjonarnych

Od 13 do 23 marca 2020 r. należy zarejestrować się na przedmiot do wyboru. W roku akademickim 2020/2021 na II roku studiów studenci zobowiązani są do zaliczenia jednego przedmiotu spośród niżej wymienionych:

Komunikacja interpersonalna
Techniki mediacyjne

Studenci II roku Kryminologii pierwszego stopnia
studiów stacjonarnych

Od 13 do 23 marca 2020 r. należy zarejestrować się na przedmioty do wyboru. W roku akademickim 2020/2021 na III roku studiów studenci zobowiązani są do zaliczenia dwóch przedmiotów spośród niżej wymienionych 2 grup, po jednym z każdej grupy:

Grupy przedmiotów do wyboru w roku akademickim 2020/2021

GRUPA 1
System organów ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego
Prawo wykroczeń

GRUPA 2
Prawa człowieka w demokratycznym państwie
Prawa człowieka w demokratycznym państwie
(przedmiot oferowany w języku angielskim)
Prawo policyjne

Nieprzekraczalny termin rejestracji do 23 marca 2020 r.

Od 13 do 23 marca 2020 r. należy zarejestrować się na SPECJALIZACJĘ.
W roku akademickim 2020/2021 na III roku studiów studenci zobowiązani są do zaliczenia 5 przedmiotów w ramach wybranej (wyłącznie jednej) specjalizacji.

Rejestracji należy dokonać wyłącznie w systemie USOS Web przez zaznaczenie wybranej specjalizacji

Specjalizacje do wyboru w roku akad.2020/2021:

Przestępczość i patologie społeczne:
1. Terroryzm i cyberterroryzm,
2. Przestępczość transgraniczna,
3. Nowe formy patologii społecznych,
4. Przestępczość w ruchu drogowym,
5. Przestępczość zorganizowana

Kryminalistyczna:
1. Technika kryminalistyczna,
2. Nowe technologie w zwalczaniu przestępczości,
3. Analiza kryminalna,
4. Czynności operacyjno-rozpoznawcze,
5. Taktyka kryminalistyczna

Uwaga studenci!

Sugerowaną przeglądarką do obsługi platformy Blackboard jest Mozilla Firefox.

W przypadku wystąpienia problemów z wyświetlaniem zawartości prosimy upewnić się, czy przeglądarka została zaktualizowana do najnowszej wersji. Najnowsza wersja przeglądarki Mozilla Firefox znajduje sie pod adresem www.mozilla.org/pl/firefox/new

Zgodnie z Zarządzeniem nr 14 Rektora Uniwersytetu w Białymstoku z dnia 1 czerwca 2016 r. Zarządzeniem nr 34 Rektora Uniwersytetu w Białymstoku z dnia 5 lipca 2017 r. oraz Zarządzeniem nr 17 Rektora Uniwersytetu w Białymstoku z dnia 31 maja 2019 r. stawki odpłatności za powtarzane zajęcia dydaktyczne na stacjonarnych i niestacjonarnych studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich obowiązujące w roku akademickim 2019/2020 wynoszą:

Wydział Prawa
dla osób, które
rozpoczęły studia w roku
akademickim 2016/2017
dla osób, które rozpoczęły studia w roku akademickim 2017/2018
dla osób, które rozpoczęły studia w roku akademickim 2018/2019
Administracja – studia pierwszego stopnia
15,00
18,00
Administracja – studia drugiego stopnia
20,00
27,00
Bezpieczeństwo narodowe – studia pierwszego stopnia
15,00
17,00
23,00
Bezpieczeństwo narodowe – studia drugiego stopnia
19,00
28,00
Kryminologia – studia pierwszego stopnia
18,00
21,00
25,00
Kryminologia – studia drugiego stopnia
19,00
20,00
27,00
Prawo
16,00
17,00

Wysokość pozostałych opłat na stacjonarnych studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz na jednolitych studiach magisterskich wnoszonych przez cudzoziemców podejmujących studia na zasadach pełnej odpłatności oraz wysokość opłat na studiach stacjonarnych prowadzonych w językach obcych znajduje się w Zarządzeniu nr 17 Rektora Uniwersytetu w Białymstoku z dnia 31 maja 2019 r.

Prośba o wypełnianie ankiet

Szanowni Państwo,

w ramach realizacji na Wydziale Prawa Uchwały nr 2614 Senatu Uniwersytetu w Białymstoku z dnia 27 listopada 2019 r. w sprawie ustalenia zasad działania wewnętrznego systemu zapewniania jakości kształcenia w Uniwersytecie w Białymstoku studenci, doktoranci i uczestnicy studiów podyplomowych mogą dobrowolnie wypełnić anonimowe ankiety: Ankietę oceny w zakresie wypełniania przez osoby prowadzące zajęcia obowiązków związanych z kształceniem oraz Ankietę ewaluacyjną. Informację o ich uaktywnieniu w systemie USOSweb otrzymują Państwo drogą elektroniczną 15 grudnia każdego roku. Po jej uzyskaniu załączone kwestionariusze ankiet są aktywne do zakończenia sesji poprawkowej semestru letniego.

W przypadku Ankiety oceny w zakresie wypełniania przez osoby prowadzące zajęcia obowiązków związanych z kształceniem powinno się to odbywać po zakończonym cyklu dydaktycznym każdego przedmiotu. Wypełniając taki kwestionariusz, osoby ankietowane mogą podzielić się swoimi opiniami dotyczącymi jakości zajęć dydaktycznych, w których uczestniczyły oraz na temat postaw osób je prowadzących.

Wypełnianie Ankiety ewaluacyjnej odbywa się raz w roku akademickim. Wypełniając ten kwestionariusz osoby ankietowane mogą dokonać oceny procesu kształcenia, infrastruktury dydaktycznej oraz funkcjonowania biblioteki, dziekanatów i pracowni komputerowej na Wydziale Prawa UwB.

Zachęcam Państwa do wyrażania swoich ocen i komentarzy oraz zgłaszania konstruktywnych uwag, które przyczynią się do podniesienia jakości kształcenia studentów, doktorantów i uczestników studiów podyplomowych na naszym wydziale.

Dziekan Wydziału Prawa

dr hab. Mariusz Popławski, prof. UwB