Ambasadorowie Karier UE 2019/2020

Rekrutacja do kolejnej edycji programu Europejskiego Urzędu Doboru Kadr (EPSO)

W imieniu Biura Dyrektora Politycznego MSZ z przyjemnością informujemy, że rusza rekrutacja do kolejnej edycji programu Europejskiego Urzędu Doboru Kadr (EPSO) „Ambasadorowie Karier UE 2019/2020”.

Zadaniem „Ambasadorów Karier UE” będzie aktywne promowanie w roku akademickim 2019/2020 możliwości pracy w instytucjach UE, udzielanie informacji zainteresowanym studentom oraz absolwentom, organizowanie spotkań z urzędnikami UE, współpraca z MSZ, Przedstawicielstwem KE w Warszawie oraz organizacjami i samorządami studenckimi. Wspólnie z resortem dyplomacji oraz siecią Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej „Ambasadorowie Karier UE" będą organizować spotkania i wykłady otwarte o promocji zatrudnienia.

W ramach kontynuacji obecności Polaków w programie zapraszamy studentów Wydziału Prawa do nadsyłania zgłoszenia na adresy:

anna.raduchowska-brochwicz@msz.gov.pl oraz miroslaw.sycz@msz.gov.pl

Termin deklaracji chęci wzięcia udziału w rekrutacji mija 1 lutego 2019 r. o godz. 11:00.

Wybrani kandydaci wezmą udział w szkoleniu organizowanym przez EPSO w Brukseli, pozostali „Ambasadorowie Karier UE" – w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Warszawie. Szkolenie dla ambasadorów jest bezpłatne. Opiekę nad programem sprawuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Więcej informacji o samym programie znajduje się pod adresem:

www.epso.europa.eu/job-opportunities/eu-careers-student-ambassadors_en