Cykl spotkań „Tajniki Prokuratury”

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na cykl spotkań online pt. „Tajniki Prokuratury”, organizowany przez Koło Naukowe Prawa Karnego i Kryminologii.

Poszczególne spotkania z cyklu mają za zadanie wnikliwie odpowiedzieć na nurtujące pytania studentów, dotyczące działalności struktur prokuratury oraz pracy prokuratorów w praktyce.

Zaproszeni prelegenci w przejrzysty sposób przedstawią m.in.:

• jakie emocje i przeżycia wiążą się z czynną pracą prokuratora,
  • czy istnieją predyspozycje osobiste, które kwalifikują do pracy w zawodzie prokuratora,
  • jak wygląda dzień pracy prokuratora,
  • jakie reguły obowiązują przy przesłuchaniu podejrzanego,
  • jak przebiega rozprawa sądowa z perspektywy prokuratora,
  • czego można się spodziewać na miejscu zdarzenia,
  • jak wyglądają oględziny miejsca zdarzenia,
  • czynności przeprowadzane w toku śledztwa.

Zaproszonymi gośćmi będą m.in.kierownik Działu Śledztw oraz prokuratorzy z zakresu przestępczości zorganizowanej i korupcji.

Szczegóły dotyczące pierwszego spotkania pojawią się już wkrótce, dlatego też zachęcamy do obserwowania mediów społecznościowych Koła Naukowego Prawa Karnego i Kryminologii oraz Wydziału Prawa.