DISPUTE RESOLUTION PRACTICE AND VULNERABLE CLIENTS. INSIGHTS FROM AROUND THE WORLD

Data wydarzenia 13-12-2021
Kategoria wydarzenia Seminarium

Zakład Prawa Medycznego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku ma zaszczyt zaprosić Państwa na międzynarodowe seminarium naukowe „DISPUTE RESOLUTION AND VULNERABLE CLIENTS. INSIGHTS FROM AROUND THE WORLD”, które odbędzie się 13 grudnia 2021 r. o godz. 15.00-17.30 na platformie ZOOM.

Seminarium odbędzie się w języku angielskim.

Rozwiązywanie sporów, w których uczestniczą klienci znajdujący się we wrażliwych grupach społecznych stanowi istotne wyzwanie dla prawników. Zmieniająca się rzeczywistość demograficzna, niestabilna dynamika społeczno-ekonomiczna oraz polityka opieki społecznej to czynniki mające wpływ na sytuację mniej uprzywilejowanych grup społecznych tj. wrażliwi klienci.

Reprezentacja starszych dorosłych, osób z niepełnosprawnością oraz pacjentów wiąże się z problemami natury prawnej i etycznej. Rozwijanie najlepszych praktyk w procesach świadomego podejmowania decyzji, jak również projektowanie wczesnych procesów rozwiązywania sporów dla wrażliwych klientów jest niezbędne dla dobrze funkcjonującego systemu zdrowia publicznego, społecznego i prawnego.

Seminarium jest zaproszeniem do wysłuchania doświadczeń pracy z wrażliwymi klientami z krajów takich jak Stany Zjednoczone, Izrael oraz Belgia. Spotkanie ma również na celu wzmacnianie międzynarodowych relacji w środowisku prawniczym.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z organizatorami:

 - dr Maria Cudowska m.cudowska@uwb.edu.pl

- mgr Patryk Topolski: p.topolski@uwb.edu.pl

Szczegółowe informacje dotyczące seminarium: Vulnerable Clients.