III OKN Ordynacja podatkowa – stan obecny i kierunki zmian”

Data wydarzenia 23-04-2020
Kategoria wydarzenia Seminarium

Katedra Prawa Podatkowego Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz Koło Naukowe Prawa Podatkowego UwB serdecznie zapraszają do udziału w III Ogólnopolskiej Studencko-Doktoranckiej Konferencji Naukowej „Ordynacja podatkowa – stan obecny i kierunki zmian”, która odbędzie się w dniu 23 kwietnia 2020 r. w sali 313. Konferencja została objęta patronatem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku, Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku, Podlaskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych, wydawnictwa Wolters Kluwer, wydawnictwa Temida 2 oraz Spółka Doradztwa podatkowego Enodo Advisors Sp. z o.o.

Udział czynny w konferencji mogą wziąć studenci i doktoranci kierunków prawo oraz pokrewnych (administracja, doradztwo podatkowe itp.), po uprzednim przesłaniu, do dnia 12 kwietnia 2020 r., abstraktów z opisanymi najważniejszymi tezami wystąpienia konferencyjnego poprzez formularz Google. Uczestnictwo w Konferencji jest bezpłatne. W przypadku przesłania większej liczby abstraktów, niż zakładana maksymalna ilość uczestników Konferencji, odbędzie się wstępna kwalifikacja abstraktów.

Tematy wystąpień będą skoncentrowane wokół Ordynacji podatkowej - aktualnych problemów, również związanych z orzecznictwem sądów administracyjnych, bieżących zmian oraz kierunków zmian w przyszłości. Wystąpienie powinno trwać do 15 minut. Istnieje możliwość wyświetlenia prezentacji.

Konferencja połączona będzie z konkursem na najlepsze wystąpienie, które zostanie wybrane przez członków Komisji, oceniających wystąpienia prelegentów. Laureaci konkursu otrzymają nagrody książkowe ufundowane przez wydawnictwo Wolters Kluwer oraz możliwość odbycia płatnego stażu w Spółce Doradztwa podatkowego Enodo Advisors Sp. z o.o.

Partnerem Konferencji jest Wydawnictwo Wolters Kluwer oraz Spółka Doradztwa podatkowego Enodo Advisors Sp. z o.o.