Jak zostać rzecznikiem patentowym i na czym polega jego praca? I Wieczorne rozmowy o IP

Data wydarzenia 01-12-2021
Kategoria wydarzenia Seminarium

Rzecznik patentowy to osoba, która ukończyła studia techniczne lub prawnicze i świadczy pomoc prawną i techniczną podmiotom gospodarczym, jednostkom organizacyjnym oraz osobom fizycznym w sprawach własności przemysłowej.

Jednakże zawód rzecznika patentowego jest mało popularny w Polsce i wiąże się z wieloma pytaniami, szczególnie wśród studentów studiów prawniczych i technicznych, którzy interesują się prawem własności intelektualnej.

Już 1 grudnia 2021 r., o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami tego zawodu, którzy opowiedzą więcej o swojej pracy a także o tym, jak zostać rzecznikiem patentowym.

Prelegentami będą:

• Arkadiusz Kalinowski - rzecznik patentowy, dziekan PIRP Okręg Podlaski;
  • Magdalena Rutkowska-Sowa - rzecznik patentowy, vice-dziekan PIRP Okręg Podlaski;
  • Agnieszka Chorzempa - aplikantka rzecznikowska.

Organizatorzy spotkania:

• Koło Naukowe Prawa Własności Intelektualnej, Mediów i Internetu, Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku;
  • Polska Izba Rzeczników Patentowych Okręg Podlaski;
  • Ośrodek Własności Intelektualnej Politechniki Białostockiej.

Spotkania odbędzie się pod linkiem

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu zarówno poprzez media społecznościowe Koła Naukowego Prawa Własności Intelektualnej, Mediów i Internatu bądź poprzez e-mail kolo.powi@uwb.edu.pl.