Konferencja „Aksjologiczne i prawne aspekty niepełnosprawności”

Data wydarzenia 11-04-2019
Kategoria wydarzenia Seminarium

Serdecznie zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji „Aksjologiczne i prawne aspekty niepełnosprawności”, która odbędzie się w dniach 11-12 kwietnia 2019 r. Już jutro Wydział Prawa UwB będzie gościł ponad 100 gości z zagranicy (m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Belgii, Rosji, Białorusi), dlatego też składamy serdeczne podziękowania za pomoc we wsparciu organizacji wydarzenia przez Koło Naukowe Innowacja oraz Koło Naukowe Teorii Społecznych, działające na Wydziale Prawa UwB.

W związku z nadchodzącą konferencją grupa studentek Wydziału Prawa wzięła udział w szkoleniu z asystowania osobom z niepełnosprawnościami, prowadzonym przez profesjonalnych asystentów z programu Asystent Osoby Niepełnosprawnej Białystok. Uczestniczki miały wyjątkową okazję sprawdzić, jak wygląda świat z pozycji wózka i co czuje niewiadoma osoba na zatłoczonym korytarzu WydziałuPrawa. Serdecznie dziękujemy Fundacja Inicjatyw Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Impuls" przeprowadzenie szkolenia.

Konferencja została objęta patronatem honorowym Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Białegostoku.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram wydarzenia.