Konferencja Naukowa z cyklu „Dzień z prawem pracy–prawo w praktyce”

Data wydarzenia 04-04-2019
Kategoria wydarzenia Seminarium

Serdecznie zapraszamy na konferencję naukową organizowaną przez Koło Naukowe Prawa Pracy

W imieniu Koła Naukowego Prawa Pracy działającego przy Katedrze Prawa Pracy na Wydziale Prawa UwB pod serdecznie zapraszamy na Konferencję Naukową z cyklu „Dzień z prawem pracy – prawo w praktyce” pt. „Ostatnie zmiany w prawie pracy. Kontrowersyjne aspekty. Najnowsze orzecznictwo”, która odbędzie się 4 kwietnia 2019 r. o godz. 9:30 w sali 314 Wydziału Prawa UwB.

Zamierzeniem konferencji będzie wprowadzenie uczestników w tematykę prawa pracy w taki sposób, by przestało ono być jedynie teorią, a stało się praktyką. W związku z tym, prelegentami na podczas wydarzenia będą specjaliści, którzy podzielą się praktycznymi uwagami dotyczącymi ostatnich zmian w regulacjach związanych z prawem pracy.

Celem konferencji będzie przedstawienie zmian, które zaszły w ostatnim czasie w prawie pracy oraz w regulacjach, które wejdą w życie w 2019 r. Tematyka będąca przedmiotem wystąpień praktyków skoncentruje się wokół zmian dotyczących wygaśnięcia stosunku pracy, dopuszczalnej krytyki pracodawcy w świetle orzecznictwa Sądu Najwyższego, a także zmian podmiotowych w zakresie zrzeszania się oraz ochrony stosunku pracy w Ustawie o związkach zawodowych.

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

Zachęcamy do zapoznania się z programem konferencji.