Kulisy aplikacji sędziowskiej oraz zawodu asystenta sędziego

Data wydarzenia 30-03-2021
Kategoria wydarzenia Seminarium

Studenckie Koło Nauk Penalnych serdecznie zaprasza na kolejne certyfikowane spotkanie z cyklu „Warsztat młodego karnisty”, które odbędzie się 30 marca 2021 r. o godz. 17:00.

Tym razem uczestnicy odkryją kulisy aplikacji sędziowskiej oraz zawodu asystenta sędziego. Gościem wydarzenia będzie mgr Konrad Szczęsny - aplikant aplikacji sędziowskiej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, a wcześniej asystent sędziego Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. Tematyka spotkania będzie skupiona wokół dróg do zdobycia zawodu sędziego. Prelegent podzieli się swoimi wieloletnimi doświadczeniami z wykonywania zawodu asystenta sędziego. Ukaże również trudy i wyzwania stojące przed zawodem sędziego. Ponadto zdradzi praktyczne wskazówkami dotyczące zdawania egzaminów wstępnych na aplikację sędziowską oraz odczucia związane z przebiegiem samej aplikacji.

Uczestnicy mogą liczyć również na część warsztatową spotkania, podczas której poznają esencję pracy sędziego w sprawach karnych. Obrane zagadnienie praktyczne zostanie ukazane na przykładzie sporządzania wyroku w
sprawie karnej.

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.