Kurs wolontariatu Fundacji „Pomóż Im”

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów do wzięcia udziału w corocznym kursie wolontariatu Fundacji „Pomóż Im”. Rozpoczyna się on 7 marca 2019 r. i będzie prowadzony w pięć kolejnych czwartków, godz. 18:00 w Sali Esperanto UDSK.

Na pierwszym spotkaniu zostaną udzielone informacje na temat wolontariatu oraz pracy w fundacji. Na kolejnym spotkaniu 14 marca 2019 r. lekarz domowego hospicjum opowie o opiece nad nieuleczalnie chorymi dziećmi. Na spotkaniu, które odbędzie się 21 marca 2019 r. będzie mowa o praca pielęgniarki oraz wolontariuszki hospicyjnej. Studenci będą mogli zobaczyć oraz dowiedzieć się do czego służy np. rurka tracheostomijna. Na kolejnym spotkaniu - 28 marca 2019 r., zaprezentowane zostanie jak łączyć biznes z pomaganiem. Dodatkowo pracownik marketingu opowie o wydarzeniach organizowanych przez fundację oraz roli wolontariuszy w ich współtworzeniu. Na ostatnim spotkaniu 4 kwietnia 2019 r. odbędzie się spotkanie z psychologiem, który odpowie na nurtujące pytania dotyczące pomagania, radzenia sobie w trudnych sytuacjach, czy też rozmowy z chorymi dziećmi.

Osoby obecne na wszystkich spotkaniach oraz głównej kweście żonkilowej - 13 kwietnia 2019 r., otrzymają certyfikaty ukończenia kursu wolontariatu.

Zapisy przyjmowane są do dnia 5 marca 2019 r. pod adresem: ewelinakikolska@pomozim.org.pl