MASZ PRAWO DO… legalnego pobytu i legalnej pracy

MASZ PRAWO DO… legalnego pobytu i legalnej pracy, zgodnie z tzw. specustawą o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

Przepisy ustawy ułatwiają dostęp do polskiego rynku pracy obywatelom Ukrainy, których pobyt został uznany za legalny? Kiedy pobyt uchodźców wojennych z Ukrainy w Polsce jest legalny? Jak długo można legalnie pracować w Polsce? M.in. na te pytania odpowiada - sędzia dr Tomasz Kałużny, pracownik Zakładu Prawa Pracy Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

MASZ PRAWO DO… to cykl podcastów w ramach Uniwersyteckiego Centrum Podcastów Uniwersytetu w Białymstoku. Cykl powstaje wspólnie z Wydziałem Prawa UwB.

Podcasty powstają w ramach projektu „Misja 3.0 – Uniwersytet Otwarty” finansowanego z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki”.