Mediation and other forms of ADR in administrative law

Data wydarzenia 17-03-2022
Kategoria wydarzenia Seminarium

Webinarium Mediacja i inne formy  ADR w prawie administracyjnym, które odbędzie się 17 marca 2022 r. o godz. 11:00 w formie online.

Mediacja w polskim prawie administracyjnym jest problemem niezwykle aktualnym. Niestety mimo formalnych możliwości jej stosowania w postępowaniu administracyjnym i sądowoadministracyjnym nie jest to wciąż wystarczająco wykorzystywana metoda. Dlatego celem webinarium będzie wymiana doświadczeń i dyskusja o istniejących regulacjach prawnych i ich stosowaniu w różnych porządkach prawnych. Wezmą w nim udział praktycy i przedstawiciele środowiska naukowego z Polski, Litwy, Włoch, Węgier oraz Stanów Zjednoczonych.

Osoby prezentujące:

• Dr Anna De Ambrosis Vigna, LL.M., Uniwersytet w Białymstoku
  • Prof. Judit Glavantis, Uniwersytet w Győr, Węgry
  • Prof. Giovanna Ligugnana, Uniwersytet w Weronie, Włochy
  • Dr Linas Meškys, Uniwersytet Vytautas Magnus, Kowno, Litwa
  • Dr hab. Artur Modrzejewski, Uniwersytet w Białymstoku
  • Prof. Brain Pappas, Eastern Michigan University, Stany Zjednoczone
  • Sędzia Dr Dariusz Zalewski, WSA w Białymstoku
  • Sędzia Grzegorz Dudar, WSA w Białymstoku
  • Anna Bartłomiejczuk, asystent sędziego, WSA w Białymstoku

Partnerem strategicznym wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Link do spotkania.

Harmonogram do pobrania.