„Nagranie prawdę Ci powie - kilka słów o fonoskopii„ - spotkanie merytoryczne SKNP

Data wydarzenia 24-11-2020
Kategoria wydarzenia Seminarium

Drodzy studenci, w imieniu Studenckiego Koła Nauk Penalnych serdecznie zapraszamy na merytoryczny cykl spotkań on-line „Kryminalistyka kluczem do zagadek kryminalnych”.

Cykl ma na celu przybliżyć studentom zagadnienia związane z mniej znanymi działami i technikami kryminalistycznymi i ukazać niezwykle istotną rolę kryminalistyki w rozwiązywaniu najtrudniejszych kryminalnych zagadek, które stanowią niebywałe wyzwanie dla organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości.

W ramach cyklu odbędą się spotkania z zakresu:

• fonoskopii,
  • osmologii,
  • oględzin miejsca zdarzenia i wizji lokalnej,
  • prawnych i kryminalistycznych aspektów narkotyków,
  • taktyki organów ścigania w sprawach o oszustwo.

Pierwsze spotkanie on-line „Nagranie prawdę Ci powie - kilka słów o fonoskopii„ odbędzie się 24 listopada w godz. 17:00-19:00, a poprowadzi je mgr Justyna Jarocka. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się czym dokładnie zajmuje się technika śledcza zwana fonoskopią, jakie techniki wykorzystywane są podczas badania nagrań pod kątem ich autentyczności i identyfikacji mówcy, jaką rolę pełni fonoskopia w procesie karnym, jak wykorzystuje się nagrania jako dowód w procesie karnym (w tym o ekspertyzie fonoskopijnej).

Uczestnictwo w spotkaniu jest certyfikowane, obowiązują również zapisy. Zakwalifikowany uczestnik otrzyma link do platformy, na której odbędzie się spotkanie na wskazany w formularzu zgłoszeniowym adres e-mail.

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.