Ogólnopolskie Seminarium Naukowe - Podatkowy Polski Ład – w teorii i praktyce

Data wydarzenia 07-03-2022
Kategoria wydarzenia Seminarium

Ambasador Ministerstwa Finansów, Koło Naukowe Prawa Handlowego oraz Koło Naukowe Prawa Podatkowego przy Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku mają przyjemność zaprosić do udziału w Ogólnopolskim Seminarium Naukowym „Podatkowy Polski Ład – w teorii i praktyce”, które odbędzie się 7 marca 2022 r. o godzinie 10:00-13.00, za pośrednictwem platformy MS Teams.

Wydarzenie kierowane jest do szerokiego grona odbiorców: studentów, doktorantów, pracowników naukowych, a także doradców podatkowych, prawników, przedsiębiorców, oraz wszystkich zainteresowanych tematyką Polskiego Ładu. Celem inicjatywy jest przedyskutowanie istotnych zagadnień związanych z wprowadzeniem 1 stycznia 2022 r. zmian w obszarze prawa podatkowego.

Seminarium będzie miało charakter ekspercki i składać się będzie z 30 minutowych wystąpień wraz z sesją pytań. Organizatorzy przewidują udział przedstawiciela Ministerstwa Finansów, który wygłosi wystąpienie nt. głównych założeń oraz celów Polskiego Ładu. Następnie szczegółowe rozwiązania podatkowe wynikające z Polskiego Ładu omówią przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej.
Końcowo oceny wprowadzonych rozwiązań dokona przedstawiciel podatników.

Organizatorzy wyrażają przekonanie, iż wydarzenie stanie się platformą wymiany wiedzy i doświadczeń, co pozwoli przeprowadzić ożywioną dyskusję nad wprowadzonymi reformami w prawie podatkowym.

Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu na Facebooku.

Link do spotkania.