OKN „Rozwój Nowych Technologii a człowiek: aspekty prawne, medyczne i filozoficzne”

Data wydarzenia 24-04-2020
Kategoria wydarzenia Seminarium

Koło Naukowe Teorii Społecznych i Studenckie Koło Filozofii Prawa zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową Studentów i Doktorantów „Rozwój Nowych Technologii a człowiek: aspekty prawne, medyczne i filozoficzne”, która odbędzie się 24 kwietnia 2020 r. na Wydziale Prawa.

Od tysięcy lat postępuje proces tworzenia i doskonalenia przez człowieka różnorodnych narzędzi, którymi posługuje się on w kształtowaniu otaczającej nas rzeczywistości. Konsekwencje rozwoju technologicznego skłaniają do pogłębionej refleksji. W ramach wystąpień i dyskusji na konferencji chcielibyśmy poruszyć zagadnienia związane z postępem technologicznym: transhumanizm, human enhacement, Big Data, prywatność w epoce cyfrowego postpanoptyzmu, próby prawnej regulacji wyżej wymienionych zjawisk i procesów. To jedynie przykładowe zagadnienia.

Termin przesyłania tematów wystąpień i abstraktów (nie więcej niż 1/2 strony A4 / 250 słów): 22 marca 2020 r.

Rejestracja za pomocą formularza Google.

Informacja o przyjęciu wystąpienia zostanie przesłana na podany przez uczestnika adres mailowy 27 marca 2020 r.

Opłata podstawowa za uczestnictwo czynne: 20 zł. Dodatkowo można wybrać opcję z obiadem i noclegiem.