Rodzinny Piknik Naukowy na Stadionie Miejskim w Białymstoku

W dniu 8 maja 2022 r. na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbył się Rodzinny Piknik Naukowy.

Piękna pogoda i liczne atrakcje spowodowały, że wydarzenie cieszyło się ogromną frekwencją. Swoje stoiska, które mogły poszczycić się niesłabnącym zainteresowaniem zaprezentował także nasz Wydział.

Koło Naukowe Prawa Karnego i Kryminologii zaznajomiło chętnych z jedną z technik śledczych jaką jest zbieranie odcisków palców. Każdy mógł dowiedzieć się więcej na temat swoich linii papilarnych, jak wygląda działalność policji w tym zakresie oraz jak zabezpieczane są ślady w miejscach popełnienia przestępstw. Każdy na pamiątkę otrzymał także swój odcisk palca uwieczniony na folii daktyloskopijnej. Przedstawiciele Koła Naukowego Prawa Karnego i Kryminologii swoim stoiskiem zainteresowali blisko 350 osób.

Uczestnicy Pikniku Naukowego mogli także dowiedzieć się więcej na temat własności intelektualnej dzięki stoisku Koła Naukowego Prawa Własności Intelektualnej, Mediów i Internetu. Zaprezentowano na nim jakich dziedzin dotyczy prawo własności intelektualnej, zaś uczestnicy Pikniku mogli przekonać się o tym, że korzystają z jego regulacji każdego dnia. Każdy mógł pozyskać informacje, jak w bezpieczny sposób korzystać z Internetu. Stoisko przygotowane przez to koło naukowe odwiedziło niemal 150 osób.

Wielką ciekawość, szczególnie najmłodszych wzbudziło również stoisko Pani Magister Renaty Olesiejuk, gdzie można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o Polsce. Skierowane było ono głównie do cudzoziemców zza naszej wschodniej granicy, lecz jak się okazało – zrodziło ono niemniejsze zainteresowanie wśród Polaków. Bardzo interesujący konkurs wiedzy o Polsce oraz bardzo atrakcyjne nagrody przyciągnęły prawdziwe tłumy. Stoisko przyciągnęło blisko 300 osób.

Opiekę nad organizacją i przebiegiem wydarzenia ze strony naszego Wydziału sprawowała Pani Doktor Emilia Jurgielewicz-Delegacz oraz Pan Magister Marcin Sowała.