Rola opinii biegłego seksuologa w postępowaniu karnym - z cyklu „Warsztat młodego kranisty”

Data wydarzenia 18-05-2021
Kategoria wydarzenia Seminarium

Studenckie Koło Nauk Penalnych zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Warsztat młodego karnisty”, które odbędzie się 18 maja 2021 r., o godz. 17:00. Tematem spotkania będzie rola opinii biegłego seksuologa w postępowaniu karnym.

Gościem będzie Pani mgr Zuzanna Kaja Fliszkiewicz - aplikantka radcowska oraz honorowy członek SKNP.

Uczestnicy zapoznają się z obecnym zastosowaniem wiedzy i doświadczenia biegłego seksuologa w prowadzonych postępowaniach karnych oraz dowiedzą się o:

• wpłynięciu wystąpienia zaburzeń preferencji seksualnych na stan poczytalności oskarżonego,
  • metodologii sporządzania opinii biegłego na gruncie przepisów Kodeksu postępowania karnego,
  • stosunku wymiaru sprawiedliwości do przedłożonej opinii.

Spotkanie dedykowane jest studentom WP UwB i nie ma charakteru webinarium specjalistycznego.

Obowiązuje limit miejsc oraz zapisy, w tym celu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu na Facebooku.