„Rozwiązanie wszystkich problemów” - kilka słów o samobójstwie

Data wydarzenia 31-05-2021
Kategoria wydarzenia Seminarium

Studenckie Koło Nauk Penalnych zaprasza wszystkich miłośników nauk penalnych na kolejny merytoryczny cykl spotkań „Cykl historii kryminalnych”, który poprowadzi mgr Ewelina Dagmara Mogielnicka - absolwentka kryminologii Wydziału Prawa UwB oraz wieloletnia członkini SKNP.

Spotkanie zostanie poświęcone zagadnieniom związanym z samobójstwem. Uczestnicy dowiedzą się o:

• podstawowych kwestiach związanych z samobójstwem,
  • przyczynach samobójstw,
  • charakterystyce samobójstw w Polsce.

Ponadto będzie to okazja aby usłyszeć krótkie omówienie wybranych sposobów popełnienia samobójstwa, a także dowiedzieć się jak wygląda samobójstwo w świetle polskiego Kodeksu karnego.

Spotkanie dedykowane jest studentom WP UwB i nie ma charakteru webinarium specjalistycznego.

Uczestnictwo w spotkaniu nie jest certyfikowane, obowiązuje limit miejsc oraz zapisy.

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu na Facebooku.