Sukces dr Macieja Oksztulskiego - wygrał w plebiscycie Podlaska Marka 2021

Sukces dr Macieja Oksztulskiego! Wygrał w plebiscycie Podlaska Marka 2021

W środę (11.05) w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbył się finał Podlaskiej Marki roku 2021. Spośród 10 kategorii i 30 nominowanych nagrodę zdobył dr Maciej Oksztulski, asystent na Wydziale Prawa UwB.

Zwyciężył w nowej kategorii, którą jest Marka bez barier. Dr Maciej Oksztulski jest pierwszym w Polsce niemówiącym autystą, który obronił rozprawę doktorską z dyscypliny nauki prawne na Wydziale Prawa UwB. Nagrodę wręczył mu marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

- Dziękuję gorąco szanownej kapitule, jak i osobom, które głosowały internetowo na osobę w spektrum autyzmu. Marka bez barier jest najnowszą kategorią konkursową, w której znalazły miejsca osoby z niepełnosprawnościami - powiedział podczas gali dr Oksztulski za pomocą syntezatora mowy.

Do Podlaskiej Marki 2021 został on nominowany przez dziekana Wydziału Prawa UwB prof. Mariusza Popławskiego. Odbierając nagrodę podziękował również swojemu promotorowi prof. Maciejowi Perkowskiemu. Oprócz prestiżowego tytułu i statuetki otrzymał również nagrodę w wysokości 10 tys. zł.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!