Tydzień Mediacji na Wydziale Prawa UwB

Międzynarodowy Tydzień oraz Dzień Mediacji jest inicjatywą skierowaną na promocję alternatywnych metod rozwiązywania sporów, w szczególności mediacji. W tym roku Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku promując dobre praktyki w zmieniającej się rzeczywistości prawnej proponuje spotkania w formule online z uznanymi mediatorami ze Stanów Zjednoczonych. W związku z rosnącą wymianą międzynarodową, a także ścisłą współpracą z ośrodkami naukowymi oraz edukatorami ze Stanów Zjednoczonych, spotkania odbędą się w języku angielskim.  Październik jest również miesiącem dziedzictwa Polsko-Amerykańskiego co stwarza doskonałą okazję do promowania dobrych wzorców oraz czerpania z najlepszych doświadczeń amerykańskiej praktyki mediacji.

Prelegenci poruszą tematy związane między innymi z praktyką mediacji w sprawach personal injury law, roli empatii we współczesnej praktyce mediacji oraz certyfikacji mediatorów.
W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną, spotkania odbędą się za pośrednictwem platformy ZOOM

Więcej informacji:
Tydzień Mediacji Wydział Prawa UwB
Mediation Week, Faculty of Law UwB

"E-Justice in an E- World" Mediation Week 15-20 Oct. 2020 Faculty of Law, University of Białystok

Koordynator Wydarzenia:
Maria Cudowska