Warsztaty „Sposób na oszusta”- kilka słów o taktyce organów w sprawach o oszustwa

Data wydarzenia 27-01-2021
Kategoria wydarzenia Seminarium

Studenckie Koło Nauk Penalnych serdecznie zaprasza wszystkich miłośników nauk penalnych na kolejny merytoryczny cykl spotkań „Kryminalistyka kluczem do zagadek kryminalnych”. Piąte spotkanie, które odbędzie się 27 stycznia 2021 r. będzie miało charakter certyfikowanych warsztatów i zostanie poświęcone zagadnieniom związanym z taktyką wykrycia i ujęcia sprawcy przestępstwa oszustwa (art. 286 § 1 kk). Prelegentką będzie mgr Adrianna Niegierewicz- Biernacka - doktorantka w Katedrze Postępowania Karnego, była Prezes SKNP, aktywnie wspierająca Koło.

Uczestnicy spotkania będą mogli wcielić się w prowadzącego postępowanie przygotowawcze funkcjonariusza Policji lub nadzorującego to postępowanie prokuratora. Pracując na opracowanym stanie faktycznym poznają metody i taktykę postępowania w przypadku jednego z najczęściej występujących przestępstw – oszustwa.  Spotkanie dedykowane jest studentom Wydziału Prawa UwB, znającym podstawy procesu karnego, gdyż spotkanie będzie wymagało od jego uczestników podstawowej wiedzy z Kodeksu Postępowania Karnego.

Na spotkanie, ze względu na charakter warsztatowy, obowiązuje limit miejsc wynoszący 20 osób. Zakwalifikowany uczestnik otrzyma link do platformy, na której odbędzie się spotkanie na wskazany w formularzu zgłoszeniowym adres e-mail.

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.