Warsztaty z metodyki rozwiązywania testów i kazusów z prawa karnego - egzamin na aplikację sędziowską i prokuratorską

Data wydarzenia 24-05-2021
Kategoria wydarzenia Seminarium

Studenckie Koło Nauk Penalnych serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Warsztat młodego karnisty”, które odbędzie się 24 maja 2021 r., o godz. 17:00.

Po odkryciu interesujących kulis zawodów prawniczych, tajników aplikacji prawniczych oraz praktycznych aspektów procesu karnego organizatorzy będą mieli okazję gościć aplikanta sędziowskiego w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Wraz z gościem uczestnicy wzbogacą umiejętności o rozwiązywanie testów oraz kazusów z prawa karnego pod kątem konkursu na aplikację sędziowską i prokuratorską.

Pierwsza część spotkania będzie dotyczyła metodyki rozwiązywania testów w oparciu o typy pytań pojawiające się na konkursach na aplikacje prawnicze.

Następnie pod okiem prelegenta słuchacze nauczą się metodyki rozwiązywania kazusów obejmujących materialne oraz proceduralne kwestie prawa karnego. Będzie to możliwość podszkolenia się w prawidłowym określaniu kwalifikacji prawnej czynu, zasadach ponoszenia odpowiedzialności karnej oraz podstawowych instytucjach związanych z prowadzeniem postępowania przygotowawczego. Zostanie zwrócona uwaga na kwestie związane z prawidłową konstrukcją pisemnej wypowiedzi na zadane pytania.

Spotkanie ma charakter warsztatowy, prosimy aby uczestnicy mieli dostęp do Kodeksu Karnego i Kodeksu Postępowania Karnego, co znacznie ułatwi udział.

Spotkanie jest objęte zapisami i jest skierowane do studentów Wydziału Prawa UwB.

Link do zapisów dostępny w wydarzeniu na Facebooku.

Spotkanie nie jest certyfikowane.

Link do wydarzenia zostanie udostępniony mailowo na podany w formularzu e-mail.

Zapraszamy do wzięcia udziału.