Akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku na Wydziale Prawa

W dniu 6 grudnia 2021 r. na Wydziale Prawa odbędzie się akcja HELPERS’ GENERATION. W trakcie akcji osoby chętne będą mogły zarejestrować się w bazie potencjalnych Dawców szpiku, a także uzyskać wszelkie informacje na ten temat.

„HELPERS’ GENERATION” to projekt powiązany z rozpoczętą w kwietniu 2013 roku przez Fundację DKMS inicjatywą rejestracji potencjalnych Dawców szpiku na uczelniach. Jego celem jest zaangażowanie społeczności akademickiej w walkę z nowotworami krwi poprzez edukację oraz inicjowanie akcji rejestracji. W ramach poprzednich inicjatyw skierowanych do studentów z całej Polski, na uczelniach zarejestrowano ponad 130 805 (listopad 2021 r.) potencjalnych Dawców, spośród których już ponad 1 042 osób (listopad 2021 r.) podarowało potrzebującym Pacjentom szansę na życie.

Podczas akcji Fundacji DKMS Polska wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych Dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu na Facebooku.