Mgr Patryk Roger Zabrocki ze Złotym medalem, tytułem Mistrza Polski oraz 3. miejscem na Mistrzostwach Europy

Mgr Patryk Roger Zabrocki, doktorant 4 roku prawa w Katedrze Prawa Konstytucyjnego i Systemów Politycznych zdobył Złotym medalem i tytuł Mistrza Polski XXVI Mistrzostwa Polski OYAMA PFK w Kumite.

Mistrzostwa odbyly się w Hali Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rzeszowie. Udział wzięło blisko 270 zawodniczek i zawodników z 30 Klubów Oyama karate oraz z 3 klubów Kyokushin Karate (IKO Nakamura, Tezuka Group, WKB). Patronat nad zawodami objął Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa oraz Jan Dyduch, Prezes OYAMA Polskiej Federacji Karate.

Organizatorem był Klub Sportowy OYAMA Rzeszów na czele z Sensei Patrycjuszem Mostkiem 4 dan. Zawody otworzyli Tomasz Kamiński,
Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa i Hanshi Jan Dyduch 8 dan. W Mistrzostwach wziął udział m.in. Shihan Eugeniusz Stanisławek 7 dan (Wałbrzych), prezydent EKTG i Shihan Andrzej Pierzchała 7 dan (Kraków), Wiceprezes OYAMA IKF.”

Knockdawn (walka pełnokontaktowa bez ochraniaczy); seniorzy pow. 80 kg (bez ograniczeń wagowych):
1. Zabrocki Patryk, Białystok
2. Snochowski Jakub, Piotrków Trybunalski
3. Kosterna Jan, Radom

Mgr Patryk Roger Zabrocki zdobył również 3. miejsce w seniorach do 90 kg na 4 Wagowych Mistrzostwach Europy w Kyokushin Karate co było jego debiutem w tej randze zawodów.

W dniach 11-12.12.2021r. w Leżajsku odbyły się 4-e Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate. W tych bardzo prestiżowych zawodach wzięło udział przeszło 500 zawodników z 15 państw Europy (Ukrainy, Hiszpanii, Turcji, Węgier, Szwajcarii, Niemiec, Kazachstanu, Słowacji, Tunezji, Izraela, Rumunii, Francji, Polski, Białorusi). Zawody zorganizował Leżajski Klub Karate i World Kyokushin Budokai Poland.

W pierwszym dniu zawodów 11.12.rywalizowali zawodnicy o 8 do 18 lat. W drugim seniorzy w Kata (pokazach) i Kumite (walce).

W zawodach wystartowała również reprezentacja Białostockiego Klubu Oyama Karate, z której część startowała poraz pierwszy w tak prestiżowych zawodach i było to dla nich nowe i bogate doświadczenie.

Serdecznie gratulujemy.

fot. Radosław Dyduch