Warsztaty z tworzenia propozycji prawa na poziomie unijnym

Masz od 18 do 30 lat i chcesz mieć wpływ na przyszłość Europy? To propozycja dla ciebie! 18 lutego rozpoczną się w Białymstoku dwudniowe warsztaty, których uczestnicy będą pracować nad projektami nowego prawa na poziomie unijnym (policy proposal). Tematem przewodnim będzie zdrowie. Chętni mogą się już zgłaszać!

Moderowane warsztaty odbędą się w dniach 18-19 lutego 2022 r. w sali konferencyjnej Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia przy ul. Ciołkowskiego 1 R w Białymstoku. Może wziąć w nich udział 30 uczestniczek i uczestników z całego regionu. Warsztaty są bezpłatne.

Podczas spotkania młodzi ludzie (18-30 lat) będą wspólnie pracować nad propozycjami nowego prawa na poziomie unijnym (policy proposal). Tematem przewodnim będzie ZDROWIE po pandemii. Podczas prowadzonej dyskusji moderatorzy warsztatów zadbają o zdiagnozowanie najważniejszych dla uczestników wyzwań, zaproponowane zostaną też ich rozwiązania. Autorzy i autorki najlepszych „policy proposals” zostaną zaproszeni na wydarzenie podsumowujące projekt.

Warsztaty w Białymstoku organizowane są w ramach pojektu Mix The Bubbles, który w Polsce realizowany jest przez Fundację im.prof. Bronisława Geremka. Partnerami projektu są: działający na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku punkt EUROPE DIRECT Podlaskie, Biblioteka Uniwersytecka, oraz Centrum Dokumentacji Europejskiej Białystok. Przedsięwzięcie jest apolityczne.

Podobne europejskie spotkania organizowane są w innych miastach w Polsce, ale także w Grecji i we Włoszech. Warsztaty dotyczą tematów najbardziej istotnych dla obywateli UE, zgodnie z założeniami Konferencji na temat Przyszłości Europy.

Mix The Bubbles realizowany jest przez 5 organizacji partnerskich: BiPart (Włochy), Vouliwatch (Grecja), Fundację im. prof. B. Geremka (Polska), The Good Lobby Italia (Włochy) i Coglobal (Hiszpania). Projekt finansuje Komisja Europejska.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: https://edpodlaskie.eu/mix-the-bubbles/.