Wykład inauguracyjny V Festiwalu Dyplomatycznego

W dniu 24 lutego 2020 r. w Auli Wydziału Prawa odbył się wykład inauguracyjny V Edycji Festiwalu Dyplomatycznego im. prof. Stefana Mellera, organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku oraz Wydział Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku. Gościem honorowym wykładu był Donald Tusk - były premier i były przewodniczący Rady Europejskiej, a obecnie przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. 

Wykład cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, co potwierdziła wypełniona po brzegi Aula Wydziału Prawa oraz obecność licznych mediów. Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zaprosili przede wszystkim młodzież z białostockich szkół średnich oraz studentów. Uczestnicy zostali przywitani przez dr. hab. Mariusza Popławskiego, prof. UwB - Dziekana Wydziału Prawa. Następnie głos zabrał Tadeusz Truskolaski - Prezydent Białegostoku, który objął patronatem honorowym Festiwal. Punktem kulminacyjnym inauguracji było wystąpienie Donalda Tuska, który skoncentrował się głównie na aktualnych zagrożeniach w kontekście europejskiej i światowej polityki.

Szczegóły dotyczące poszczególnych wystąpień znajdują się pod adresem: www.uwb.edu.pl/nowosci/aktualnosci/wyklady-spotkania-debaty-rozpoczal-sie-v-festiwal-dyplomatyczny

Galeria zdjęć UwB: www.uwb.edu.pl/24-02-2020-v-festiwal-dyplomatyczny-im-prof-stefana-mellera