International Human Rights The Judiciary System in the U.S

Data wydarzenia 10-05-2022
Kategoria wydarzenia Seminarium

Wszystkich zainteresowanych studentów, doktorantów oraz pracowników Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku zapraszamy serdecznie na wykłady Profesorów Syracuse University wizytujących w ramach programu Erazmus +., które odbędą się w dn. 10.05. 2022 r. o godz. 13:15 w sali 213 (wykład Prof. True-Frost) oraz w dn. 11.05.2022 r. o godz. 13:30 w sali 315 (wykład Prof. J. Bakera).

Syracuse University jest Almą Mater urzędującego prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena oraz jedną z najlepszych jednostek edukacyjnych w kraju.

Serdecznie zachęcamy do udziału w wyjątkowym wydarzeniu ze względu na szczególną rolę którą odgrywają prelegenci na arenie międzynarodowej w sferze ochrony praw człowieka, oraz bezpieczeństwa publicznego.

Prof. Cora True-Frost

• Bond, Schoeneck and King Distinguished Professor
  • Associate Professor of Law

Prof. Cora True-Frost, specjalizuje się w prawie międzynarodowym, prawie konstytucyjnym oraz w prawach człowieka. Prof. True-Frost prowadzi badania z zakresu rozwoju norm prawa międzynarodowego ze szczególnym uwzględnieniem roli normotwórczej organizacji pozarządowych oraz Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Hon. James Baker

• Professor of Law
  • Director, Institute for Security Policy and Law
  • Professor of Public Administration, Maxwell School of Citizenship and Public Affairs

Prof. Jamers Baker jest dyrektorem Syracuse University Instytute for Security Policy and Law. Prof. Baker służył również jako sędzia i sędzia przewodniczący U.S Court of Appeals for the Armed Forces.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, w razie pytań uprzejmie prosimy o kontakt do organizatorów:

Dr Maria Cudowska: m.cudowska@uwb.edu.pl.