Webinar „Sztuczna Inteligencja – nadzieja i zagrożenie dla cyberbezpieczeństwa”

Data wydarzenia 10-05-2021
Kategoria wydarzenia Seminarium

Koło Naukowe Prawa Karnego i Kryminologii zaprasza na Webinar „Sztuczna Inteligencja – nadzieja i zagrożenie dla cyberbezpieczeństwa”. Spotkanie odbędzie się 10 maja 2021 r., o godz. 18:00 na platformie MS Teams.

O Sztucznej Inteligencji mówi się coraz częściej, lecz czy naprawdę wiemy czym jest? Skąd się wzięła oraz jak jest wykorzystywana w technologiach rozpoznawania twarzy? Co mówi o niej Prawo Karne, a także jakie ma miejsce w medycynie? W trakcie wydarzenia zostanie udzielona odpowiedź na te i inne pytania. Poruszony zostanie również temat, jak sztuczna inteligencja pada ofiarą cyberataków.

Organizatorami są Regional Cyber Labs, studenckie grupy ds. cyberbezpieczeństwa, Mazowieckie Cyber Lab, Pomorskie Cyber Lab, Małopolskie Cyber Lab oraz Podlaskie Cyber Lab.

Partnerami są Politechnika Krakowska, Uniwersytet w Białymstoku, Koło Naukowe Prawa Karnego i Kryminologii UwB, Future Lab PK, AIESEC, ESN Gdańska, a także Koło Naukowe Prawa Nowych Technologii.

Serdecznie zapraszamy oraz zachęcamy do śledzenia dalszych wydarzeń i spotkań organizowanych oraz współorganizowanych przez Koło Naukowe Prawa Karnego i Kryminologii.