O bibliotece

Biblioteka Prawnicza powstała w 1982 r. Jest to specjalistyczna biblioteka naukowa wchodząca w skład systemu biblioteczno-informacyjnego Uniwersytetu w Białymstoku. Głównym zadaniem Biblioteki jest tworzenie warsztatu pracy badawczej, naukowej i dydaktycznej dla pracowników naukowych i studentów Wydziału Prawa.

Biblioteka gromadzi zbiory w oparciu o programy wszystkich kierunków studiów prowadzonych na Wydziale Prawa. W zbiorach Biblioteki znajdują się krajowe i zagraniczne wydawnictwa z dziedziny prawa i nauk pokrewnych tj. administracji, europeistyki, bezpieczeństwa narodowego, kryminalistyki, kryminologii, terroryzmu, przestępczości, patologii społecznych, medycyny i psychologii sądowej, a także z zakresu nauk społecznych i politycznych.

Zbiory biblioteki udostępniane są w Czytelni (udostępnianie wyłącznie na miejscu) oraz Wypożyczalni (udostępnianie na zewnątrz).

Czytelnia jest ogólnodostępna. W jej księgozbiorze podręcznym znajdują się najnowsze komentarze, podręczniki i czasopisma prawnicze oraz słowniki językowe, encyklopedie, leksykony.

©2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.