adres: 15-213 Białystok, Mickiewicza 1 p. 306

• Międzynarodowa ochrona praw człowieka
  • Rozwój regionalny
  • Polityka spójności Unii Europejskiej i fundusze europejskie
  • Zatrudnienie i zabezpieczenie społeczne w prawie międzynarodowym i prawie Unii Europejskiej
  • Prawo antydyskryminacyjne
  • Status prawny osób z niepełnosprawnościami
  • Prawo do dobrej administracji
  • Edukacja prawnicza
  • Prawo do nauki
  • Międzynarodowe i unijne prawo ochrony środowiska
  • Partnerstwo publiczno-prywatne
  • prawne aspekty bezpieczeństwa żywności
  • prawa osób ze spektrum autyzmu

Dydaktyka:

• Prawo międzynarodowe publiczne
  • Organizacje międzynarodowe
  • Prawa człowieka
  • Prawo dyplomatyczne i konsularne
  • Organizacja i zarządzanie
  • Nowe zarządzanie w sektorze publicznym (NPM)
  • Makro i mikroekonomia
  • Prawo konfliktów zbrojnych
  • Prawo obronne RP
  • Bezpieczeństwo międzynarodowych stosunków ekonomicznych
  • Fundusze europejskie
  • Fundusze strukturalne i system finansowania projektów Unii Europejskiej
  • Polityka spójności Unii Europejskiej
  • Metodologia pozyskiwania grantów
  • Przygotowanie i zarządzanie projektami europejskimi
  • Prawo USA
  • Obyczaje i reguły akademickie
  • Projektowa metoda pracy
  • Umiędzynarodowienie obrotu krajowego

Projekty badawcze:

• 2022-2024 - prof. dr hab. Maciej Perkowski, projekt "Oddziaływanie prawniczych badań podstawowych na kształcenie prawników na przykładzie badań podstawowych finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki w Polsce", finansowanie: Narodowe Centrum Nauki (program OPUS); projekt w partnerstwie z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie
  • 2022-2025 - mgr Jakub A. Farhan, projekt "Przeciwdziałanie chorobom niezakaźnym w unijnym prawie żywnościowym", finansowanie: Narodowe Centrum Nauki (program PRELUDIUM)
  • 2021-2022 - dr Maciej Oksztulski, projekt "Uprawnieni teoretycznie? Status prawny osób ze spektrum autyzmu na rynku pracy (w ujęciu krajowym, międzynarodowym i porównawczym)" - kierownik: mgr Maciej Oksztulski; finansowanie: Narodowe Centrum Nauki (program PRELUDIUM)
  • 2021-2024 - prof. Gracienne Lauwers (Vrije Universiteit Brussel), dr Anna Drabarz - koordynator instytucjonalny, projekt "MELINC - Training Teachers for Inclusion in Mongolia", finansowanie: Erasmus+
  • 2018 – prof. dr hab. Maciej Perkowski, projekt „Dostęp do przedstawicieli zawodów prawniczych w opinii mieszkańców województwa podlaskiego”
  • 2016 – 2019 – prof. Gracienne Lauwers (Vrije Universiteit Brussel), dr Izabela Kraśnicka - kierownik instytucjonalny, projekt „ELA – Introducing modules on law and rights in programmes of teacher training and educational sciences”
  • 2016 – 2018 – prof. dr hab. Maciej Perkowski, „NO-AUTism! Kształcenie i rozwój personalny doktoranta z autyzmem – status quo i interdyscyplinarna optymalizacja perspektyw społecznych i zawodowych”
  • 2015 – 2018 – prof. dr hab. Maciej Perkowski, badania statutowe Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku pt.: „Rozwój prawa międzynarodowego i umiędzynarodowienie prawa krajowego”
  • 2015 – prof. dr hab. Maciej Perkowski, „Dostęp do adwokata i radcy prawnego w województwie podlaskim”
  • 2013 – 2015 – prof. dr hab. Maciej Perkowski, badania statutowe Zakładu Prawa Międzynarodowego Publicznego Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku pt.: „Prawo rozwoju regionalnego”
  • 2013 – prof. dr hab. Maciej Perkowski, projekt „Mniejszość jako większość” (grant Komisji Europejskiej w ramch „Youth on the Move”)
  • 2012 – 2013 – prof. dr hab. Maciej Perkowski, projekt „Nasi Tatarzy” (grant Komisji Europejskiej w ramch „Youth on the Move”)
  • 2010 – prof. dr hab. Maciej Perkowski, projekt „Podnoszenie aktywności transgranicznej organizacji pozarządowych na Podlasiu” (w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich)
  • 2009 – 2010 – prof. dr hab. Maciej Perkowski, projekt „Zapobieganie bezczynności organów administracji. Pozarządowa koncepcja rekonstrukcji prawnej” (w ramach POKL)
  • 2009 – 2010 – prof. dr hab. Maciej Perkowski, projekt „Promowanie partnerstwa międzysektorowego jako czynnika stymulującego rozwój regionalny i współpracę zagraniczną” (w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich)

Konferencje cykliczne:

1. Transgraniczna konferencja naukowo-praktyczna 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2021

Koła Naukowe:
Koło Naukowe INNOWACJA