19. Światowy Kongres Kryminologii

12.11.2019

Przedstawiciele Katedry Prawa Karnego i Kryminologii Wydziału Prawa UwB wzięli udział w 19. Światowym Kongresie Kryminologii „Science, Technology and Teaching in Criminology: Researching, Investigating and Preventing Crime. Emphasis on Teaching & Educating on Rule of Law”, zorganizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Kryminologii, które odbyło się w dniach 27-31 października 2019 r. w Doha (Katar).

Podczas konferencji odbyło się uroczyste przyznanie nagród dziesięciu laureatom konkursu na najlepszy artykuł naukowy młodego kryminologa, zorganizowanego przez International Society of Criminology oraz UNODC - Education for Justice. Wśród zwycięzców znalazła się przedstawicielka Wydział Prawa UwB - mgr Aleksandra Stachelska.

Informujemy też, iż Profesor Emil W. Pływaczewski, Kierownik Katedry Prawa Karnego i Kryminologii, został powołany do Zarządu (Board of Directors) Międzynarodowego Stowarzyszenia Kryminologii, jako jedna z dwóch osób z Europy Środkowo-Wschodniej.

W trakcie Kongresu przedstawiciele Katedry Prawa Karnego i Kryminologii Wydziału Prawa zaprezentowali następujące wystąpienia:
- prof. Emil W. Pływaczewski oraz prof. Ewa M. Guzik-Makaruk „25 years of Białystok School of Criminology”,
- dr Emilia Truskolaska „Criminological Aspects of Homelessness”,
- mgr Aleksandra Stachelska „ The crime of identity theft as an aftermath of the development of modern technologies – legal and criminological aspects of the phenomenon in Poland”.