22 Annual Conference - International Center of Public Finance and Tax Law Research

29.09.2023

W dniach 11 -12 września 2023 r. przedstawiciele Wydziału Prawa UwB wzięli udział w 22 konferencji Międzynarodowego Centrum Badań Finansów Publicznych i Prawa Podatkowego funkcjonującego przy Wydziale Prawa UwB, która w tym roku odbyła się w Brnie (Republika Czeska). W konferencji wzięło udział około 100 uczestników reprezentujących ośrodki naukowe w Polsce, Republice Czeskiej, Słowacji, Bośni i Hercegowinie, na Węgrzech i we Włoszech.

Tematem tegorocznej konferencji były „Interaction of Law and Economics: Sustainable Development” (relacje prawa i ekonomii: zrównoważony rozwój). Celem konferencji było stworzenie platformy eksperckiej do wymiany poglądów i dyskusji między naukowcami i praktykami w zakresie nowych trendów i perspektyw prawa, rozwoju biznesu i przedsiębiorczości pod wpływem zrównoważonego rozwoju.

Podczas konferencji Wydział Prawa UwB reprezentowali:

• Dziekan Wydziału Prawa UwB – prof. dr hab. Mariusz Popławski,
  • prof. dr hab. Leonard Etel,
  • prof. dr hab. Rafał Dowgier,
  • dr hab. Sławomir Presnarowicz, prof. UwB (wystąpienie we współautorstwie z JUDr. Dana Šramková, Ph.D. pt.: „Tax disputes in the Czech Republic and the Republic of Poland”),
  • dr hab. Urszula Zawadzka-Pąk (wystąpienie we współautorstwie z doc. Ing. Eva Tomášková, Ph.D. pt.: „The influence of the Czech Fiscal Council on the Sustainability of Public Finance”),
  • dr Ewelina Bobrus-Nowinska (wystąpienie we współautorstwie z dr Elżbietą Ambrożej pt.: „Instruments for supporting the assumptions of sustainable development in income taxes in Poland”),
  • dr Krzysztof Teszner (wystąpienie pt.: „Impact of the institution of verifying acquisitions on the sustainability of entrepreneurs”),
  • dr Ewa Lotko,
  • dr Grzegorz Liszewski,
  • mgr Paulina Wityńska (wystąpienie pt.: „Is there a prospect of introducing tax arbitration into the Polish legal system?”),
  • mgr Łukasz Presnarowicz (wystąpienie pt.: „Practical problems of collecting the fee on foodstuffs in Poland”).

Relacja z konferencji dostępna jest tutaj: https://fb.watch/n7N5_lP5Fj/. Zachęcamy również do zapoznania się z profilem działalności Międzynarodowego Centrum Badań Finansów Publicznych i Prawa Podatkowego. Więcej informacji na ten znajdziecie Państwo na stronie internetowej: https://centeroffinance.org.