23. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

20.05.2019

W dniu 11 maja 2019 r. przedstawiciele Wydziału Prawa UwB - Koło Naukowe Prawa Karnego i Kryminologii oraz Koło Naukowe Prawa Własności Intelektualnej, Mediów i Internetu uczestniczyli w 23. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Opiekunami studentów byli: dr hab. Wojciech Filipkowski, prof. UwB, mgr Aleksandra Stachelska, mgr Joanna T. Romanowska, mgr Magdalena Kropiwnicka. Koordynatorem wydarzenia jest dr Emilia Jurgielewicz-Delegacz.

Wydział Prawa na Piknik Naukowy przygotował dwa stoiska:
1) daktyloskopia, czyli technika śledcza zajmująca się badaniami porównawczymi linii papilarnych dłoni w celu
ustalenia sprawcy czynu zabronionego;
2) sposób działania inteligentnego domu oraz omówienie aspektów prawnych z tym związanych.

Ponadto uczestnicy tego wydarzenia mieli możliwość udziału w quizie dotyczącym wariografu, potocznie nazywanego „wykrywaczem kłamstw”. Młodsze grono odbiorców mogło również zagrać w grę planszową, dotyczącą własności przemysłowej oraz pomalować przygotowaną makietę Placu Uniwersyteckiego w Białymstoku.

Dziękujemy wszystkim za przybycie. Do zobaczenia za rok!