Akademia konsumenta- zagadnienia prawa konsumenckiego na gruncie "kredytów frankowych". Spotkanie z radcą prawnym dr Pauliną Czemiel

14.04.2023
Pani dr Pauliny Czemiel.  Logotyp Wydziału Prawa UwB i Koła Nauk Cywilistycznych. Akademia konsumenta- zagadnienia prawa konsumenckiego na gruncie "kredytów frankowych". Spotkanie z radcą prawnym. 20 kwietnia 2023 r., godz. 16:15, sala: 216.
Data: 20.04.2023
Miejsce wydarzenia: Wydział Prawa UwB

Już 20 kwietnia 2023 r. o godz. 16:15 w sali 216 Wydziału Prawa UwB odbędzie się spotkanie z radcą prawnym dr Pauliną Czemiel. Tematem spotkania będą zagadnienia prawa konsumenckiego związane z umowami o tzw. „kredyty frankowe”.

Pani Mecenas jest radcą prawnym i doktorem nauk prawnych w dziedzinie prawa handlowego (prawa holdingowego i prawa koncernowego). Kancelaria, którą prowadzi specjalizuje się w świadczeniu pomocy prawnej przedsiębiorcom poprzez stałą obsługę prawną lub indywidualne konsultacje prawne. Obsługuje klientów z branży IT, usługowej, e-commerce, nowoczesnych technologii oraz twórców aplikacji i oprogramowania (software). Pani Mecenas specjalizuje się również w ocenach umów denominowanych lub indeksowanych do franka szwajcarskiego (CHF) i w ramach swojej działalności reprezentuje kredytobiorców w sporach sądowych przeciwko bankom stosującym nieuczciwe klauzule w umowach kredytowych.

W ramach spotkania prelegentka omówi zagadnienia dotyczące ochrony konsumentów, które pojawiają się na tle tzw. „sporów frankowych”. Jest to problematyka odnosząca się do fundamentów prawa cywilnego, dotyczy bowiem takich zagadnień jak: autonomia woli podmiotu prawa cywilnego czy też równorzędność stron stosunku cywilnoprawnego.

Ze względu na fakt, iż wydarzenie jest certyfikowane, prosimy uczestników o wypełnienie formularza zgłoszeniowego: